Salsa w chuście

Dziś ja i Gabi brałyśmy udział w zajęciach pt. Salsa w chuście 🙂 Już jakiś czas temu kupiłam używaną chustę na Allegro za 100 zł, ale wcześniej nie było nam po drodze, żeby odwiedzić dziewczyny i pokręcić z nimi nóżką. W końcu znaleźliśmy czas!Do udziału w zajęciach zachęciła mnie (niestety w tym wieku trzeba już być zachęcanym przez innych do aktywności) moja koleżanka Hania, mama Marianny, która jest równo rok starsza od Gabi. Marianna przez pierwszą część salsy tańczyła z Hanią w chuście, jednak po pewnym czasie wolała samodzielnie pobiegać po sali i pokręcić nóżką 🙂 A ja myślami byłam w czasie przyszłym – i już nie mogę się doczekać, kiedy Gabi będzie tak koło nas biegać – albo my za nią 😉

Całe dzisiejsze spotkanie trwało trochę ponad godzinę a ja padam z nóg! Jestem pewna, że jutro będę miała zakwasy. Z Hanią, która mnie dziś namówiła na salsę, trenowałam pływanie synchroniczne prawie   20 lat temu. Wtedy nasze zajęcia odbywały się na sucho – na sali oraz w wodzie. Aktywność na sali polegała na zajęciach ogólnorozwojowych (głownie rozciąganie całego działa) oraz ćwiczyłyśmy układy “na sucho” układ choreograficzny, który później był trenowany w wodzie.


Myślałam, że nie będę miała problemu z powtórzeniem paru prostych kroków salsy. Jednak okazało się  dzisiaj, że albo jestem za stara na takie salsy albo mam refleks szachisty, bo za nic w świecie nie mogłam pojąć tych wszystkich kroków, obrotów i zrobić całego układu tanecznego z dziewczynami tak, aby się nie pomylić! Myliłam się co chwilę, robiłam obroty w drugą stronę a prawa stopa zawsze sama się rwała do kroku zamiast lewej. Trochę to tańczenie jest skomplikowane, ale wytrzymałam całą godzinę 🙂 I jeszcze moje dziewięcio kilogramowe obciążenie cały czas było ze mną 😉 Podobno niektóre dzieci zasypiają w chuście. Myślałam, że Gabi też będzie chciała zasnąć. Nawet podałam jej smoczka, aby nic jej nie rozpraszało. Jednak atrakcji było co niemiara i Gabi razem ze mną korzystała ze słuchania muzyki.


Ogólne wrażenia bardzo pozytywn e 🙂 Jednak bliskość, jaka rodzi się z dzieck, które jest zawinięte w chuście jest niepowtarzalna i wyjątkowa.Informacja dla wszystkich chętnych: zajęcia odbywają się o godz. 17:00 w każdy wtorek w Lesznie, sala sportowa Szkoły Podstawowej Nr 13, ul. Rejtana 1. Koszt: 15 zł.
Zajęcia organizowane są przez Naturalną Więź www.facebook.com/naturalnawiez

Komentarze