Prezenty urodzinowe na roczek

Pytacie o prezenty, jakie otrzymała Gabi z okazji pierwszych urodzin, dziś zaprezentujemy i opiszemy każdy z nich.

Ja sam, gdybym miał kupić jakiś prezent dla roczniaka, miałbym twardy orzech do zgryzienia, bo można kupić wszystko, ale to dziecko decyduje, czym się bawi i co jest najbardziej interesujące.

 

Rowerek dla małego dziecka, z czterema kółkami, taki pierwszy prawdziwy rowerek – prezent od dziadka

Na pierwszą rundkę czterokołowcem Gabi musi jeszcze poczekać, ale jak to mówi dziadek pragmatyk – dziecko ma to do siebie, że rośnie 🙂 Lepiej już mieć pojazd, niż potem w biegu szukać. Ja już np. mam wybrane sanki na zimę dla Małej i lada dzień kupuję 🙂

Podobny rowerek znajdziesz TUTAJ za 311 zł.

 

Drugi pojazd to trzykołowiec od Babci

Ten z kolei doskonale sprawdza się już dziś – odkąd ta maszyna parkuje u nas, ja na spacery z Małą jeżdżę tylko nim – wózek jest w odstawce. Z perspektywy rowerka dużo lepiej można obserwować świat i pomachać każdemu “papa”. A kiedy pogoda już nas zniechęci na wycieczki rowerowe, zrobimy mu małą kosmetykę i zimę spędzi z nami w domu – jest gdzie jeździć, więc niech nie stoi bezczynnie 🙂

 

Dokładnie taki sam rower SMOBY ROWEREK Z TORBĄ znajdziesz TUTAJ za 269 zł

 

Też coś na kółkach – pchacz interaktywny

Gra, świeci, udaje zwierzątka – uczy i ucieka na tych kółkach, więc jest co gonić! Puste miejsce to słuchawka telefoniczna, która najlepiej sprawdza się podczas wieczornych telefonów z wanny do Babć i chyba też czasami do Krystyny z gazowni – z tego co rozumiem. 🙂

 

Podobny pchacz WEINA INTERAKTYWNY PCHACZ znajdziesz TUTAJ za 175 zł

 

Takie coś musi mieć każde dziecię – skrzynia na skarby

Tu przy okazji też siedzisko. Zaraz dokupiliśmy stolik Mamut w Ikei i jest komplecik do rysowania – tylko coś chętnych  do prac twórczych na razie nie ma.

 

Gitara interaktywna

Jak każdy upominek od Babci z DE- niemieckojęzyczna – tak więc nie: raz, dwa, trzy ale ein, zwei, drei und gelb, orange, rot, und auch Kreis, Viereck i Dreieck… Po pół godziny zabawy zastanawiam się jak uciec z zaboru, wydostać się spod okupacji… A tak poważnie – mamy nadzieję, że w ten sposób od małego, dając pierwsze podstawy zaszczepimy Gabi chęć poznawania obcych języków.

 

FISHER PRICE – WESOŁA GITARA do kupienia TUTAJ za 65 zł

 

Klocki DUPLO

Póki co raczej bardziej idziemy w kierunku “prace rozbiórkowe, wyburzenia” niż “budowa, konstrukcje, wykończenia” – czyli jaśniej: co tata zbuduje, to szybko przy dźwięcznym akompaniamencie “BAM!” zostaje unicestwione. No, ale jest z tego masa radochy, więc na “konstruktywne” zabawy przyjdzie jeszcze czas.

LEGO DUPLO ZESTAW UPOMINKOWY do kupienia TUTAJ za 65 zł

 

Pianinko do grania

Nie wiem czy każda dziewczynka w okolicach swego pierwszego ukończonego roku tak ma, ale Gabriela jest bardzo muzykalna i ma doskonałe wyczucie rytmu – do każdej melodii z tego pianinka giba się inaczej 🙂 Oprócz gibania, uczymy się na nim zwierzątek – ich odgłosów dokładnie. Czasami też uda nam się nagrać własną kompozycję – nie odsłuchujemy tego potem – nie jesteśmy masochistami.

 

Podobne pianinko SIMBA KEYBOARD INTERAKTYWNE PIANINKO ORGANKI ZWIERZĘTA do kupienia TUTAJ za 80 zł

 

Usiądź i siedź. Taborecik z misiem

Praktyczny, szczególnie dla rodzica – można przysiąść podczas zabawy na szybko, kiedy nie ma czasu na rozkładanie cielska na dywanie. Przyda się na pewno też za jakiś czas, kiedy Gabriela będzie zapraszała koleżanki na wspólne rysowanie.

 

Dwa drewniane zwierzaki

Kołowa krowa i owca – wańka wstańka oraz katarynko-pozytywka – fajne eko i tradycyjne zabawki. Szczególnie sprawdzają się podczas spacerków – Gabi jak dostanie w rączkę w domu, tak nie wypuszcza do powrotu.

 

Podobne drewniane zwierzątka TEDDIES DREWNIANY TRAKTOR ZE ZWIERZĄTKAMI do kupienia TUTAJ za 40 zł

 

Klocki DUPLO ZOO

Podobnie jak większy rowerek muszą poczekać – doświadczenia z tymi większymi i zestawem drewnianych mówią, że Gabriela nie ma jeszcze dyplomu inżyniera budownictwa i bardziej traktuje klocki gastronomicznie. Ale zestaw idealny dla dziewczynki to ZOO!

 

LEGO DUPLO MOJE PIERWSZE ZOO do kupienia TUTAJ za 140 zł

 

Huśtawka materiałowo-drewniana

Druga w karierze naszej Córki. Pierwsza była bardziej kołyską (pozycja leżąca) a ta już jest dla “dzieci dorosłych”. Wisi i niemal co dzień wieczorem rytualnie po kolacji bujając się, chichramy się jak… dziki w żołędziach. Do nabycia TUTAJ lub podobna w kolorze białym BAJO HUŚTAWKA SWING JASNE PASKI TUTAJ za 102 zł albo w kolorze zielonym BAJO HUŚTAWKA TUTAJ za 119 zł

 

Ciuchów małej damie nigdy za wiele

Wygodne koszulki, portki, sweterki do latania 🙂 Tutaj kolekcja Newbie www.KappAhl.pl

kappahl newbie kappahl newbie1

 

 

Nosidło BabyBjorn

Bardziej prezent dla rodziców. Ale dziecku też pozwoli oglądać świat z innych perspektyw. Wiemy już, że bardzo szybki i wygodny “montaż” na noszącym i noszonemu bardzo taka forma transportu też przypada do gustu. Na wycieczki dalsze i bliższe akurat.

 

Moja pierwsza komóra

Zabawka interaktywna. Gada po germańsku, wyliczanki, kolory, kształty… Wyróżnia ją to, że jest cichsza od pozostałych tego rodzaju, więc dobra od rana 🙂

 

telefon fisher price

 

FISHER PRICE SMARTFONIK do kupienia TUTAJ za 45 zł

 

Tunel z IKEA

Muszę kiedyś wejść w ten tunel! Może na drugim końcu jest Narnia! 🙂 Póki co jego podwoje zwiedza Gabriela – chyba kolejny must-have kilkulatka – kto nie robił baz, nie chował się pod łóżkiem, kołdrą – a taki tunel to w ogóle frajda.

 

IKEA BUSA TUNEL DZIECIĘCY do kupienia TUTAJ za 84 zł

 

Oto prezenty urodzinowe na roczek, które dostała Gabi. Mamy nadzieję, że jeśli ktokolwiek z Was miał rozterkę co do prezentu na ten wyjątkowy dzień to znajdzie tu kilka inspiracji a krótkie recenzje pomogą w wyborze. Zawsze można też na imprezę urodzinową udać się z biletem płatniczym NBP 🙂

Komentarze