Wroclove foodlove! I nasze ulubione blogi kulinarne gotują!

W zeszły weekend we Wrocławiu odbyła się pierwsza edycja festiwalu WrocloveFoodlove. I my też tam byliśmy.

Mnóstwo foodtrucków w jednym miejscu, stoiska lokalnych restauracji i bistro z sezonowym jedzeniem, no i to, po co pojechaliśmy tam najbardziej – live cooking znanych, najbardziej znanych, najznańszych blogerów kulinarnych. Na pewno najznańszych dla nas, bo naszych ulubionych.

Dyrektorem całego zamieszania był, człowiek, który na co dzień robi niezłe jaja w kuchni, Marcin autor bloga… Jaja w Kuchni. Ten gość mnie zadziwia – nawet coś, co dla mnie jest niebem w gębie, on potrafi skrytykować, i to konstruktywnie… Nie wiem, czy gdzieś dają tak, że bezdyskusyjnie mu smakuje… ale wiedzę o tym gdzie, co i jak dają to on ci ma, ten miszczu.

Magiczny Składnik. To blog kulinarny, inny. Tomek robi to inaczej, robi to dobrze a ze swoimi przepisami miał już kilka razy główną na Wykopie – jest pozycja do CV :). Tomka znamy od początków jego blogowania i to on dla nas przygotował we własnej kuchni, na własnej maszynce, napędzanej siłą własnych rąk, wielokolorowy makaron, kiedy w DDTVN przyrządzaliśmy włoskie wariacje makaronowe. Magiczny to prawdziwy facet w kuchni, wiecie – tylko on i jego polędwice!

Kuchnia Bazylii. Kasia to dla mnie mistrzyni kulinarnego spontanu. Śledząc jej fan page na FB nie raz jestem zaskakiwany zdjęciem pięknej potrawy z komentarzem typu „a tak mnie naszło na jakieś tam bułeczki…” Ja do wypieku bułeczek przygotowywałbym się jak Rosja do aneksji Krymu… A Kaśka, ot tak piecze. Ostatnio przypomniała na fejsie wyborne danie – makaron z jajkiem 🙂 – też taki spontan!

Poznałem również wcześniej nieznaną mi Paulinę ze Smakowitego Kąska oraz Ewę z Ciastek z Kremem. Obie polubiłem – nie tylko na fejsie 😛 , tak prywatnie i realnie też, bo nieźle mieszają w garach! Widziałem na własne oczy i na własny obiektyw! Bardzo ładnie mi dziewczyny pozowały i sobą i malinami 🙂 .

No, to taka szortlista moich faworytnych blogów kulinarnych. Zajrzyjcie do nich, bo wiecie, cały Wrocław już ich zna od czasu Wroclove Foodlove, więc siara, żebyście wy nie znali! 😀

001urodzinowe party

003urodzinowe party002urodzinowe party 005urodzinowe party004urodzinowe party 006urodzinowe party 007urodzinowe party 008urodzinowe party 009urodzinowe party 011urodzinowe party 012urodzinowe party010urodzinowe party 013urodzinowe party 014urodzinowe party 015urodzinowe party 016urodzinowe party

 

I na finał ja, przeszkadzający gotującym ZNANYM blogerom, złapany przez obiektyw Jakuba Zazuli.foolove

Komentarze