Specjalista Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu specjalnie dla Oczekujac.pl

Wiele razy, naprawdę wielokrotnie odbieraliśmy mejle, wiadomości z prośbami od Was, poruszenia konkretnych tematów, zagadnień. Najczęściej działo się tak po opublikowaniu u nas tekstu z jakiejś dziedziny, który w jakiejś części można było uznać za ekspercki.

 

Po nim właśnie pojawiały się pytania co sądzimy, co radzimy, jakie mamy doświadczenie w… i w tym miejscu padały różne, niezliczone aspekty życiowe.

Niestety nie w każdym temacie, co oczywiste, jesteśmy kompetentni lub też kompetentni na tyle, by porywać się na “usługi doradcze” ba! żyć następnie z odpowiedzialnością za skutki tychże :).

Niedawno na blogu pojawił się tekst o niepłodności w ujęciu psychologicznym. Jego autorem jest właśnie specjalistka, żadne z nas nie ma wykształcenia medycznego, więc nie porywaliśmy się, a właśnie te porady były wynikiem powielanej prośby przez czytelniczkę :). Dużym zainteresowaniem też cieszył się u nas cykl ekspercki PANI Z APTEKI, to dla nas sygnał, że faktycznie głos fachowca w konkretnym temacie jest pożądany i cenny.

W ogóle to bardzo miłe, że zwracacie się właśnie do nas, poszukując informacji na pewne tematy. Dziękujemy za zaufanie!

W związku z tym mamy dla Was coś naprawdę EKSTRA! Już niedługo na naszym Blogu pojawi się pierwszy tekst z całej serii publikacji eksperckich, pisanych dla nas, dla WAS właściwie, przez pracowników naukowych, wykładowców Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu! Dla nas samych to nie lada gratka, jesteśmy więc przekonani, że i Wy znajdziecie w nich odpowiedź na Wasze potrzeby i nurtujące pytania.

Teksty z zakresu tematów, które poniżej, będą treściami autorskimi i oryginalnymi, tworzonymi tylko dla oczekujac.pl, unikalnymi i nie powielanymi w sieci. Ale co najważniejsze, będą pisane przez SPECJALISTÓW w danym zagadnieniu! To niebywała gwarancja kompetencji, wiarygodności i odpowiedzialności.

Na dziś mamy taką szortlistę tematów. To propozycje powstałe w wyniku, tego o co już były prośby i sugestii WSB. Ale mając do dyspozycji wiedzę i kompetencję naukowców Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, niemal z każdej innej dziedziny, dawajcie propozycje kolejnych, pytajcie, proponujcie tematy, które są w kręgu Waszych zainteresowań, czy po prostu chęci pogłębienia wiedzy! Napiszcie też, które w poniższych są najciekawsze dla Was – damy je na pierwszy ogień! 🙂

  • Praca w korporacji a zdrowie psychiczne. Ostatnio dużo się mówi o tym, że korporacja to taka machina, która przeżuwa człowieka i kolokwialnie mówiąc wypluwa. Jak sobie radzić w takim świecie, jak funkcjonować i jak ustalić granicę, by taka praca i stres z nią związany nie wchodził w nasze prywatne życie
  • Macierzyństwo a praca i kariera
  • Samorealizacja – zawodowa, życiowa, w danej roli…
  • Tematy związane z inwestycjami. Pewne inwestycje na niepewne czasy, czyli w co warto inwestować nasze oszczędności
  • Nieruchomości – kupno/sprzedaż mieszkania, zakup działki, wynajem…
  • Jak robić sobie dobry PR – personal branding, który jest pomocny i przydatny w życiu zawodowym, ale też prywatnym. Ludzie mają ogromny problem z takim zwyczajnym podkreślaniem swoich osiągnięć, bywają “sztucznie skromni” i nie budują sobie opinii eksperta
  • Prawo, tematyka np. prawa rodzinnego albo jakiegokolwiek innego, opracowania przygotują adwokaci, radcowie prawni
  • Własna firma – warto czy nie warto, jak, kiedy, pomysł?
  • Kobieta – czy kobiecie łatwo jest odnieść sukces zawodowy? Dlaczego niejednokrotnie pani dyrektor to pani Kasia, pani Ania, a pan dyrektor jest Krzysztofem, Piotrem?

 

Na dziś tyle! Myślę, że to naprawdę ogrom wiedzy i zagadnień, ale znamy też Waszą kreatywność i potrzeby, więc śmiało!

wsb_poznan

Komentarze