Życie może być i proste, i pełne czyli: Co robi Pani Domu przed telewizorem?

Ten widok towarzyszy mi już od dawna, bo pierwszy raz zobaczyłam to mając 19 lat. I zawsze na to wspomnienie ogarnia mnie lekkie przerażeniem.

Przenieśmy się 15 lat wstecz

Scena rozgrywa się w domu. Siedzę na kanapie w dużym pokoju mojego ówczesnego chłopaka. Jest weekend albo środek tygodnia, jemy podwieczorek albo kolację – to dla sprawy nie ma znaczenia. Siedzimy w większym gronie: ja, on, jego rodzeństwo, babcia oraz jego mama i tata – bardzo fajna rodzina, niesamowicie mili ludzie. Z pewnością dobrze znacie ten model: mama jest Panią Domu, tata zarabia pieniądze, mama stara się delegować różne czynności domowe, tata oraz dzieci w miarę możliwości pomagają mamie. Jeździmy wspólnie na zakupy, rozmawiamy o studiach, przyszłości, życiu, spędzamy razem dużo czasu, jestem z nimi bardzo zżyta – w końcu to rodzina mojego chłopaka, on jest fajny, więc jego najbliżsi również są dobrymi ludźmi.

Dzisiaj i ja jestem matką, mam swoją rodzinę

Oprócz tego sielankowego widoku jest jedna, jedyna rzecz, którą pamiętam cały czas. Rzecz, która przez te 15 lat siedzi mi w głowie i już dawno obiecałam sobie, że ja tak nigdy nie zrobię – chociaż wtedy wydawało mi się, że to cudowne i wspaniałe rozwiązanie. Otóż codziennie całą rodziną (jeśli tylko była taka możliwość, ale generalnie bardzo często) wszyscy razem zasiadaliśmy przed telewizorem i oglądaliśmy Klan, następnie inny serial, a później Samo życie (tak, tak, to były te czasy, kiedy wszyscy oglądali tasiemce w TV), a Pani Domu przez cały czas na stojąco oglądała seriale i… prasowała! My siedzieliśmy wygodnie na kanapie czy w fotelu a ona stała i prasowała, prasowała, prasowała… Wtedy pomyślałam sobie, że to nawet fajne rozwiązanie: można połączyć miłe z pożytecznym, oglądasz film jednocześnie prasując rzeczy itd. Ups, chyba nie ma żadnego itede.

Chcieć to móc, a ja chciałam spędzać mój czas z rodziną inaczej

Kiedy już dojrzałam i postanowiłam założyć rodzinę, wiązało się to oczywiście ze zwiększoną ilością prasowanego przeze mnie prania. I już wtedy moim celem nie było udawanie, że prasowanie nie mam sensu, bo jest to zajęcie czasochłonne i męczące (bardzo lubię mieć wszystko idealnie gładkie, proste, bez zagnieceń). Miałam zamiar znaleźć takie żelazko, które będzie prasowało za mnie, przy którym nie będę spędzać godzin i męczyć się, jak nasze babcie czy prababcie, które wkładały rozżarzony węgiel do żeliwnej duszy i w ten sposób próbowały coś zdziałać. Zawsze lubiłam mieć wyprasowane ciuchy, a cenię sobie swój czas, więc rozwiązanie było tylko jedno: generator pary.

Czym generator pary TEFAL Pro Express Total różni się od tradycyjnych żelazek?

 1. Para pod wysokim ciśnieniem (6 barów) i silny wyrzut pary (340 g/min.), co w praktyce skraca czas prasowania – za pomocą pary można z łatwością prasować wszystkie rzeczy, również te w pionie np. firany czy marynarkę. Zapomnij o jakimkolwiek dociskaniu, suniesz po tkaninie, jak łyżwiarka po lodzie 🙂 nawet jeśli to twardy i sztywny jeans! Pojedynczy wyrzut pary i jedno przesunięcie powoduje doskonałe wygładzenie nawet po obu stronach ubrania. Szwy i zagniecenia nie wymagają dodatkowych czynności (namoczenia lub zwilżenia tkaniny), moc generatora naturalnie z nimi sobie radzi.
 2. Posiada system AUTO CONTROL – 3 automatyczne ustawienia temperatury stopy i poziomu wytwarzania pary:
  • Delikatne – do jedwabiu i tkanin syntetycznych
  • Normalne – do bawełny
  • Jeans – do lnu i jeansu
 3. Zbiornik do wody ma pojemność 1.8 l, można go wyciągnąć i napełnić w trakcie prasowania, nawet wodą z kranu!
 4. Blokada LOCK SYSTEM pozwala unieruchomić żelazko na generatorze pary i jedną ręką je przenieść – blokada ta moim zdaniem jest niesamowicie ważna, kiedy w domu są małe dzieci, ja zawsze po zakończonym prasowaniu blokuję żelazko przed Gabi,
 5. Automatycznie zwijany kabel – w odkurzaczu mam to od dawna, a w żelazku dopiero teraz 🙂
 6. System AUTO-OFF – załącza się automatycznie po 8 minutach od zakończenia użytkowania, po 30 minutach system AUTO-OFF wyłączy generator pary. Przydatna funkcja dla zapominalskich 😉
 7. Żelazko jest lekkie – “samo sunie” po desce do prasowania dzięki stopie Autoclean,
 8. I to, co dla mnie równie istotne: ma system odkamieniania.

Odkamienianie – poznaj nowe słowo

Coś, co jest bardzo ważne, ale mało kto tym się interesuje. Mnie generator pary Tefal urzekł między innymi dlatego, że ma wyjmowaną szufladkę Anti Calc Collector, co w praktyce oznacza, że do generatora można nalać wodę z kranu, a od czasu do czasu wyczyścić szufladkę, w której zbiera się kamień – dzięki temu kamień pozostaje w żelazku, a konkretnie w szufladce, i nie ląduje na prasowanej rzeczy. Kolektor kamienia jest w zbiorniku i automatycznie usuwa kamień zbierający się w środku. Pomarańczowa dioda informuje o konieczności wypłukania kolektora, a tym samym nie trzeba kupować dodatkowo wkładów antywapiennych, jak w przypadku innych żalezek.

Nowe = lepsze + mocniejsze

Generator pary Tefal GV8960 jest z nami od niedawna, ale niemalże od wieków używam w domu jego starszego kuzyna w domu 🙂 Ponad 5 lat temu kupiliśmy generator pary Tefal i każdy, kto nas odwiedzał był nim zachwycony. A my już teraz jesteśmy pod wielkim wrażeniem naszego nowego generatora! Bo ciekawie wygląda i świetnie prezentuje się na desce do prasowania, ale przede wszystkim robi cuda podczas prasowania i ma zwijany kabel oraz system automatycznego wyłączania!

Twoje życie również może być proste (jak wyprasowane rzeczy) i pełne (dodatkowego czasu na przyjemności), a Ty będziesz uwielbiać prasowanie tak, jak ja. A prasuję nawet bieliznę i skarpetki – tak pokochałam generator pary! 😀 Z takim sprzętem jest dokładnie tak samo jak ze zmywarką, elektryczną suszarką do prania czy automatyczną skrzynią biegów w samochodzie… Kiedy już masz i doświadczysz, sama pytasz siebie: jak do tej pory mogłaś tak bez nich? 🙂

Czy wiesz, że…?

A na koniec film. Dowiedz się,  jakie są różnice między żelazkiem, żelazkiem z generatorem pary a generatorem pary, czyli jak prasować, aby prasowanie było przyjemnością, a nie koniecznym obowiązkiem i zyskaj więcej czasu.

Zachęcam też do odwiedzenia strony www.ZYJPELNAPARA.pl

A dla mnie prasowanie jest jak popołudniowa kawka! 🙂

 

104generator pary tefal120generator pary tefal

090generator pary tefal121generator pary tefal 091generator pary tefal 099generator pary tefal 101generator pary tefal 103generator pary tefal 105generator pary tefal109generator pary tefal123generator pary tefal 106generator pary tefal 110generator pary tefal 112generator pary tefal122generator pary tefal 115generator pary tefal 119generator pary tefal

Wpis powstał w ramach współpracy z Tefal.