Wyprawka dla dziecka i genialne Pantone. Długie poszukiwania i symbioza trzech kolorów

Wyprawka dla dziecka niektórym przychodzi z niezwykłą łatwością, innych może przyprawić o zawrót głowy. Bo jak wybrać spośród tylu producentów, kolorów, wzorów, kiedy wszystko zachwyca? Dziś mam dla Was coś, co mi pomogło podjąć ważne wyprawkowe decyzje!

 

Wybory wyprawkowe wcale nie są łatwe

Robiąc wyprawkę dla pierwszego dziecka w całości zdałam się na moją mamę. To ona pomogła mi w wyborze najważniejszych rzeczy dla Gabi, a często też wyręczała mnie w zakupie – za co jestem jej niezmiernie wdzięczna. Cztery lata temu zupełnie nie miałam głowy do tego, aby zająć się organizowaniem wyprawki i kiedy moja mama przyjechała z kocykami, pieluszkami i ciuszkami dla Gabi to czułam się, jak dziecko w dzień Bożego Narodzenia! To było dla mnie prawdziwe wybawienie!

Jestem osobą, która łatwo podejmuje jakieś działanie jeśli idzie o kontakt z ludźmi – lubię poznawać, rozmawiać, słuchać, ale jeśli chodzi o zakupy – potrafię spędzić milion godzin w sklepie lub przed komputerem, oglądać daną rzecz sto razy, rozmawiać ze wszystkimi na jej temat, a ostatecznej decyzji i tak nie potrafię podjąć. Dlaczego tak się dzieje? Chcę przewidzieć, jak dana rzecz będzie użytkowana przeze mnie za tydzień, miesiąc, rok, czy i w jaki sposób przyda mi się w dniu codziennym, od święta itd. Niestety, ale w tym przypadku moje praktyczne podejście do tematu czasami nawet mnie potrafi dobić i jeśli nie jestem czegoś pewna na 100% to wycofuję się. Pracuję nad tym i powoli to się zmienia, ale to proces ciągły, który cały czas trwa.

I tak właśnie było z wyprawką dla Gabi –  nie mogłam się na nic zdecydować. To było dla mnie za wiele, wolałam cieszyć się ciążą w inny sposób, niż zadręczać się pytaniami: to czy to? Bo najchętniej kupiłabym wszystko 😀 . Dlatego właśnie wyprawkę dla Gabi wówczas powierzyłam w 100% mojej mamie, a ona z wielką przyjemnością kupiła wszystko za mnie. I świetnie jej to wyszło! Rzeczy, które wtedy od niej otrzymałam świetnie sprawdziły się na każdym etapie niemowlęcego życia Gabi! A ja nauczona już czteroletnim doświadczeniem teraz mogłam samodzielnie dokonać tych ważnych wyborów.

O mojej wyprawce dla Michalinki będzie osobny wpis za parę dni na blogu, ale dziś przedstawiam zbiór kolorów, które ułatwiły mi podejmowanie wyprawkowych decyzji. Do tej wiedzy dochodziłam stopniowo, a na kolory trafiłam oczywiście przez przypadek. Ale jak już je zobaczyłam to wiedziałam, że właśnie tego szukałam! Właśnie tego mi brakowało w wyprawce Michalinki!

 

Kolor wyrazem piękna

Układając wyprawkę dla dziecka chciałam, aby była ona spójna, ale jednocześnie modna i na czasie. I tutaj mamy odpowiedź od Pantone – modne kolory w 2016 roku i TOP 10 kolorów!

modne kolory 2016

 

Instytut Pantone to marka z branży poligraficznej, która co roku wybiera jeden kolor dyktując w ten sposób nowe trendy. Rok temu była to intensywna Marsala, a w tym roku Pantone zaskoczyło wszystkich wybierając pierwszy raz w historii dwa kolory – piękne i delikatne pastele Rose Quartz i Serenity. I gdybym chciała iść zgodnie z tradycją i komponować wyprawkę w kolorze różowym to pewnie właśnie taki był by to odcień różu.

modna wyprawka
Na szczęście wielka faza i zachwyt nad różem przeszła mi wraz z pierwszą córeczką i teraz komponując wyprawkę dla Michalinki postanowiłam, że różu będzie w niej najmniej, a skupiłam się na bazie wyprawki, czyli dwóch kolorach, maksymalnie trzech, które będą dominować w życiu naszego niemowlaka.

W pierwszej kolejności wybrałam kolor wózka. Wybór też nie był łatwy, bo do wyboru jest tylko i aż 8 kolorów! Ponieważ rewelacyjnie sprawdził nam się 4 lata temu szary kolor wózka Gabi, więc tym razem powtórzyliśmy go w wózku Michalinki. Do wyboru miałam dwa odcienie szarości – ciemny, prawie czarny (Black Melange) i jasny (Grey Melange). Bardzo zachwyciło mnie srebro i dlatego też wybrałam jasnoszary. I to właśnie jest pierwszy kolor bazy w wyprawce.

 

stokke trailz

 

Od zawsze bardzo podobały mi się białe dodatki czy akcenty w moim czy dzieci życiu. Miałam biały minki kocyk dla Gabi i on również bardzo świetnie komponował się z całością. Poza tym biały jest bardzo dziewczęcy, uniwersalny, lekki, więc nie miałam żadnych wątpliwości, że biały też będzie dominować w wyprawce Miśki.

 

Symbioza trzech kolorów. Szary, biały i…

Mając już dwa kolory mogłam je sobie odpowiednio zwizualizować i dobrać do białego i szarego trzeci kolor, który będzie się z nimi pięknie komponować i uzupełniać się. Widząc poniższą tabelę niesamowicie spodobało mi się połączenie szarego i żółtego, a biały oczywiście fajnie wygląda z każdym kolorem.

I właśnie te trzy kolory są filarem mojej wyprawki: biały, żółty i szary. Oczywiście kolor różowy jest też obecny w wyprawce, jednak to tylko mały dodatek, tak samo jak beżowy, błękitny i pomarańczowy, które też bardzo mi się podobają.

 

pantone-spring

 

I właśnie w taki sposób robienie wyprawki dla Michalinki stało się dla mnie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, niż miało to miejsce 4 lata temu. Mając wybrane kolory mogłam podjąć decyzje wyprawowe w 2-3 minuty, a nie w 2 godziny lub w 3 dni 😉 To takie proste i takie genialne!

 

Dajcie znać w komentarzach, w jakim kolorze planujecie albo już macie wyprawkę dla dziecka! I czy też macie mocno w głowie zakorzenione, że jak dziewczynka to musi mieć różowe, a jak chłopiec to zawsze niebieskie?

Ja wcześniej poddawałam się tej tradycji, ale teraz postanowiłam inaczej i w kolejnym wpisie pokażę Wam, co konkretnie i w jakich kolorach wybrałam.

 

modne kolory wyprawka 2016

Komentarze