Pół roku Miszel – dwa ząbki, wesele, chrzciny, Zakopane i wiele więcej!

To już pół roku! Wierzycie w to?! Bo ja nie! Gdyby nie fakt, że liczę każdy miesiąc, czekam na kolejny „13” dzień w kalendarzu, w życiu nie powiedziałabym, że minęło już 6 miesięcy! 6!!!

 

PIERWSZE WESELE

Mamy za sobą już pierwsze wesele w czwórkę. Muszę szczerze przyznać, że jechaliśmy na tę imprezę rodzinną z niemałą obawą. Miszel właśnie skończyła 5 miesięcy, głośna muzyka, dużo nowych ludzi – nie wiedziałam, jak nasz niemowlak zareaguje. Kiedy dotarliśmy na salę, wszyscy członkowie rodziny złożyli życzenia i zaczęło się gromkie „100 lat” – Miszel zaczęła płakać! Pomyślałam „OK, złożyliśmy życzenia Młodej Parze, zjemy rosół i do domu”. Jednak okazało się, że mój niepokój był zupełnie niepotrzebny. Młoda po chwili osłuchała się z orkiestrą i nawet trochę z nami potańczyła 😉 Z wesela uciekliśmy jak Kopciuszek, przed północą, ale i tak jestem dumna zarówno z Miszel, jak i z Gabi, że tak długo bawiły się razem z nami!

Niżej nasze rodzinne zdjęcie z tej imprezy, a te prześliczne sukienki dla całej naszej damskiej części rodziny mamy ze sklepu HappyMum.

https://www.instagram.com/p/BLqCgckhHf9/?taken-by=oczekujac.pl

 

CHRZEST KUZYNKI

Kolejną dużą imprezą rodziną, w której Miszel brała udział był chrzest jej kuzynki. Mia jest miesiąc młodsza od Miszel. Podczas chrztu świętego Miszel spacerowała z tatą przed kościołem, ale za to na całej uroczystości już aktywnie brała udział. Obie dziewczyny wyglądały cudownie! Razem z Gabi na czele oczywiście 😉

Na chrzcie mojej chrześnicy miałam na sobie kremową sukienkę również od HappyMum. Jeśli szukacie czegoś eleganckiego to serdecznie polecam. Sprawdziłam na sobie i na Miszel – świetnie się spisała! To sukienka do karmienia piersią – szczegóły zobaczysz TUTAJ.

https://www.instagram.com/p/BMTQtimhRzH/?taken-by=oczekujac.pl

 

DYNIOLAND I PIERWSZE VIDEO

Zdjęcia z Dyniolandu możecie zobaczyć w moim wpisie TUTAJ

Jak rodzinnie i aktywnie spędzić nie tylko Halloween. Dynioland Wieliszew

 

 

A pierwsze video Miszel niżej. Moim zdaniem Młoda odegrała tutaj swoją życiową role!

 

 

WIZYTA U PANI MAGDY

Raz na kwartał odwiedzamy naszą rehabilitantkę. Panią Magdę poznałam jak Gabi była mała – miała lekkie napięcie mięśniowe. Z Miszel jeździmy kontrolnie sprawdzić czy wszystko jest OK. Zalecenia Pani Magdy to: prawidłowo nosić dziecko, przodem do świata do 6 miesiąca na brzuchu. Później można nosić na biodrze też przodem do świata.

Kolejna wizyta została zaplanowana, gdy Miszel będzie mieć 10 miesięcy.

 

 

DOM – WARSZAWA – ZAKOPANE – DOM

Ostatni miesiąc okazał się nie mniej intensywny, niż poprzedni. Wpis piszę właśnie z Zakopanego. Przyjechaliśmy tutaj całą rodziną na tygodniowy pobyt wprost z Warszawy. Hotel Belvedere okazał się przyjazny nie tylko dla przedszkolaków, ale i dla niemowlaków. A do Zakopanego jechaliśmy wprost z Warszawy, gdzie całą rodziną braliśmy udział w bardzo fajnym spotkaniu.

 

SIŁA SIÓSTR

Gabi od samego początku z miłością reaguje na Miszel, a teraz Mała zaczęła odwzajemniać to uczucie coraz bardziej. Szczerze uśmiecha się do Gabi, żywo na nią reaguje, a nawet jest publicznością w jej przedstawieniu – zorganizowanym specjalnie dla Miszel oczywiście 🙂

https://www.instagram.com/p/BMe3sWyh875/?taken-by=oczekujac.pl

 

DOMOWE OSIĄGNIĘCIA

Pieluszki: rozmiar 3.

Ubrania: rozmiar 62-68.

Miszel ma też na koncie kilka nowości rozwojowych.

 

#1 Pierwszy przewrót z pleców na brzuszek 1.11.2016

 

#2 Pierwszy ząbek lewa dolna jedynka 2.11.2016

Zaraz za nią pojawiła się prawa dolna jedynka, więc „kasownik” prawie gotowy. Oczywiście cały czas karmię piersią – mamy też pierwsze ugryzienie. Przeżyłam, nie było aż tak źle, ale byłam mocno zaskoczona, że to JUŻ czuć!

 

#3 Pierwsze łapanie stópek

Niesamowicie piękny widok! Uwielbiam oglądać, jak Miszel łapie swoje stópki, bawi się nimi, przyciąga do siebie! Cudowne uczucie widzieć, jak świetnie się rozwija!

 

#4 Zabawy ze smoczkiem

Nastał ten czas, kiedy Miszel potrafi bawić się smoczkiem nonstop. Chwyta smoczek, która ma w buźce, wykłada go prawą rączką, bawi się nim przez moment, po czym znowu wkłada do buzi! Rozkoszny widok!

 

#5 Łapania, ściskanie i przyciąganie do siebie

wszystkiego! Mnie, Kuby i Gabi, jedzenia na stole, zabawek – jednym zdaniem to, co w zasięgu ręki Mała bierze i łapie. Zabawki, grzechotki, gryzaki – wszystko, co do zabawy niemowlaka mamy na tapecie.

 

#6 Jedzenie skórki od chleba

To już zupełna nowość – sprzed dwóch dni. Gdy pojawiły się ząbki uznaliśmy, że możemy zacząć sprawdzać, czy Miszel da sobie radę z czymś innym niż cycek. Efekt: skórka od chleba vel Miszel 0:1. Oczywiście nie pochłonęła w całości wszystkiego, co jej daliśmy, ale i tak cieszę się, że jest zainteresowana takim stałym jedzeniem. Trochę się pobawiła, trochę pogryzła. Już za moment będziemy rozszerzać dietę!

 

Właśnie wczoraj Kuba zdał sobie sprawę, że skoro minęło już sześć miesięcy z Miszel to znaczy, że za pół roku będziemy obchodzić roczek! Niesamowite, jak ten czas szybko zleciał! To tylko i aż pół roku! Za kolejne tyle Młoda będzie zdmuchiwać pierwszą świeczkę… A co będzie za miesiąc? Sama jestem ciekawa! Ale o wszystkim dowiecie się, gdy kartka w kalendarzu pokaże cyfrę „13”! 😉

 

A tak wyglądała Gabi, gdy miała 6 miesięcy

Pół roku z Gabi

 

Jeśli chcecie nadrobić wszystkie wcześniejsze miesiące Miszel możecie przeczytać je klikając w link poniżej:

https://oczekujac.pl/tag/nasze-miesiace-miszel

 

dynioland-halloween-wieliszewo-145 dynioland-halloween-wieliszewo-142 dynioland-halloween-wieliszewo-113 dynioland-halloween-wieliszewo-77dynioland-halloween-wieliszewo-55 opel-zafira-face-lifting-2017-208 opel-zafira-face-lifting-2017-93 opel-zafira-face-lifting-2017-157dynioland-halloween-wieliszewo-66

Komentarze