Ona odmieniła moje życie!

Ona odmieniła moje życie – dosłownie i w przenośni, bo już wcześniej było wspaniale, ale teraz jest prawdziwa pełnia szczęścia! A jeśli o pełnię chodzi – musimy pamiętać, aby nasze najmłodsze dziecko zawsze miało pełny brzuszek. A jak to zrobić, kiedy milion rzeczy na głowie? Co, kiedy i w jakich ilościach podać niemowlakowi chcąc rozszerzyć dietę małego dziecka?

 

Kiedy przychodzi moment rozszerzenia diety maluszka, większość mam z niepokojem patrzy w przyszłość. Każda z nas zastanawia się wówczas, czy będzie w stanie przekonać swojego malca do innych smaków niż smak mleka, które zna i lubi już od pierwszych chwil życia. Co najpierw wprowadzić – warzywa czy owoce? Kiedy zacząć wprowadzanie innych pokarmów? Jak je podawać i w jakich ilościach?

Z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia. Prosta i bardzo przejrzysta w obsłudze aplikacja ułatwi każdej mamie wprowadzanie nowych posiłków oraz pozwoli urozmaicić jadłospis maluchów, które od kilku miesięcy już mają rozszerzaną dietę.

 

 

JAK DZIAŁA APLIKACJA

Na początek wpisujemy imię i datę urodzin naszego bobasa. To pozwoli aplikacji określić, na jakim etapie rozwoju jest dziecko. W moim przypadku to 7 miesięcy, ale może być też więcej lub mniej. Mamy możliwość dodania więcej niż jedno dziecko oraz wklejenia zdjęć maluchów bezpośrednio w ich profilach. Daje nam to uczucie pełnej symbiozy – teraz nie karmimy już anonimowego dziecka, tylko naszą pociechę.

 

 

ŻYWIENIE DZIECKA

W zakładce „Żywienie dziecka” znajdziemy zawsze cenne rady okołoposiłkowe. Są one dostosowane do aktualnego wieku dziecka (obejmują również dzieci starsze niż rok). Zresztą każda informacja w aplikacji uwzględnia aktualny wiek dziecka i dane dziecko – jeśli mowa o ilości większej niż jedno. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco z wkraczaniem maluszka w świat smaków – i razem z nim stawiamy pierwsze, małe kroczki. Praktyczne porady odnoszą się nie tylko do składników odżywczych, jakie warto wprowadzać na poszczególnych etapach dziecka – uczą też właściwych nawyków i radzenia sobie z przeróżnymi sytuacjami, jakie mogą nas spotkać przy jednym stole z maluchem.

 

 

PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS

Świetnym rozwiązaniem jest też przygotowanie przykładowych jadłospisów na każdy kolejny dzień tygodnia aż do 1. roku życia. Co mnie zachwyciło szczególnie, to dokładne określenie, ile mleka modyfikowanego powinien malec spożywać w przypadku gdy nie karmimy już piersią. Ja karmię piersią cały czas, więc ta informacja jest dla mnie niezwykle cenna. Ten dział na pewno uspokoi wszystkie debiutujące mamy, które zadają sobie nieraz pytanie: „Czy mam w domu głodomorka/niejadka?”. Odpowiednio zbilansowane posiłki oraz propozycja wprowadzenia w danym dniu jednego posiłku daje poczucie kontroli nad tą przygodą. Każdego dnia, prócz menu, otrzymamy również poradę żywieniową – ciekawostki oraz odpowiedzi na pytania, które z pewnością nurtują niejedną z nas.

 

 

DZIENNICZEK NOWYCH SMAKÓW

Coś, co zaskoczyło i zachwyciło mnie jednocześnie. Każdego dnia mamy bowiem możliwość zapisania naszych osobistych obserwacji, jak maluch zareagował na nowy składnik diety. Jest to niezwykle cenne w przypadku wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych, ale nie tylko. Jeśli z jakiegoś powodu małemu koneserowi nie zasmakowało konkretne warzywo – wciąż mamy szansę je wprowadzić, miksując z innym, które lubi, lub dodając owoc w kolejnych tygodniach. Takie sprytne „przemycanie” wartościowych posiłków z pewnością zaprocentuje, a my mamy zawsze szansę wrócić do swoich notatek aby je edytować lub uzupełnić o nowe informacje. Z takim dzienniczkiem można się poczuć bezpieczniej i śmiało eksperymentować z kolejnymi daniami.

 

 

ROZWÓJ DZIECKA

Niekiedy czas płynie tak szybko, że zapomnieć można, w jakim wieku aktualnie jest dziecko. Dzięki aplikacji mam podaną tę informację z dokładnością do tygodnia! Ponadto mogę dowiedzieć się, co Miszel w danym miesiącu powinna opanować, czego już może się uczyć lub przeczytać, że aktualnie może mieć tak zwany “lęk lub kryzys ósmego miesiąca”, w którym być może zacząć się bardzo intensywne przeżywanie rozstania dziecka z mamą oraz wyraźny lęk przed obcymi. Dlatego nie będę dziwić się takiemu zachowaniu Miszel, a wspomnę jedynie, że “gdzieś o tym czytałam” i że to normalne 🙂

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Każda młoda mama wie, że czasami w głowie znajduje się mnóstwo “trudnych” pytań – a odpowiedzi zero. Świetną sprawą jest to, że z poziomu aplikacji można połączyć się bezpośrednio ze specjalistą w dni robocze od 8:00 do 18:00 – czyli wtedy, kiedy akurat są pory karmienia malucha (i być może jakieś wątpliwości z tym związane). Sprawdziłam, po drugiej stronie słuchawki rzeczywiście jest miła Pani i spokojnie odpowiadała na moje pytania. A jeśli nie możesz akurat rozmawiać przez telefon – napisz maila do specjalisty, również z poziomu aplikacji!

 

Dzięki tej aplikacji poczujesz się krok po kroku prowadzona „za rękę” przez świat żywienia dziecka od momentu pierwszego dnia rozszerzenia diety przez kolejne miesiące odkrywania smaków. Jeśli jednak nadal nie będziesz czuć się pewnie, co do swoich działań w tej tematyce – pamiętajcie, że kto pyta, nie błądzi. Aplikacja BoboVita okazuje się przydatna nie tylko mamom debiutującym, ale i tym po raz drugi, a nawet trzeci. Dlaczego? Ponieważ oszczędza czas spędzony na rozmyślaniu nad dietą malucha i nerwy, które można nadszarpnąć przy zastanawianiu się, dlaczego maluchowi nie smakuje lub skąd się wzięła ta wysypka? Kontrolujemy proces wprowadzania kolejnych składników bogatsze o wiedzę w odżywianie naszych milusińskich, a wszystko to wymaga od nas jedynie kilku gestów na smartfonie. Czy może być lepiej? 😉

 

Aplikacja BoboVita Google Play, czyli na system Android do pobrania TUTAJ

Aplikacja BoboVita iTunes Preview, czyli na system iOS do pobrania TUTAJ

 

Partnerem publikacji jest BoboVita

Komentarze