Mleko mamy ma moc – moja historia karmienia piersią pierwszego i drugiego dziecka. Poradnik KARMIENIE PIERSIĄ Magazyn DROGA MLECZNA

Poradnik i Magazyn laktacyjny

Czy mleko mamy ma moc? Na to pytanie nie znałam odpowiedzi będąc w pierwszej ciąży. Poznałam ją niemalże miesiąc po urodzeniu Gabi. Dlaczego tak późno? Ponieważ ponad 4 tygodnie trwała moja nauka karmienia piersią, ale gdy już posiadłam tę umiejętność, przekonałam się o wielkiej mocy mleka mamy!

 

 

NASZA DROGA MLECZNA

To, że mleko mamy ma moc wiem już od ponad 5 lat i jestem niesamowicie wdzięczna, że Gabi udało mi się karmić piersią 8 miesięcy, a Miszel karmię już ponad 19 miesięcy i nasza droga mleczna cały czas trwa. Na swojej drodze mlecznej spotkałam mnóstwo mądrych kobiet, które pomogły mi w ciężkich chwilach, doradziły gdy czegoś nie wiedziałam, wsparły dobrym słowem oraz swoją wiedzą, gdy miałam chwile kryzysu. O wielkiej mocy mleka mamy wie również Ministerstwo Zdrowia, które zaprosiło mnie do kampanii promującej naturalne karmienie dziecka MLEKO MAMY MA MOC. Udział w tym projekcie jest dla mnie niesamowitym zaszczytem, bo całym sercem wspieram karmienie piersią! A razem ze mną akcję MLEKO MAMY MA MOC wspierają również inne blogerki z Agatą z bloga Hafija.pl i Natalią tasteaway.pl na czele.

 

 

MOJA HISTORIA KARMIENIA PIERSIĄ

Wyjątkowe 9 miesięcy

Cała moja pierwsza ciąża przebiegała wręcz idealnie! Dużo podróżowałam z brzuszkiem – w szóstym miesiącu brałam udział w spływie po Dunajcu w Szczawnicy i wjeżdżałam kolejką górską na Kasprowy Wierch w Zakopanem. Zdrowo się odżywiałam, wykonywałam ćwiczenia dla kobiet w ciąży, energia mnie roznosiła! Miałam na tyle werwy w sobie, że w 17. tygodniu ciąży zaczęłam pisać blog ciążowy www.oczekujac.pl, by dzielić się z innymi dziewczynami, kobietami moimi doświadczeniami w ciąży. Chciałam pokazać, że ciąża jest fajna, że to początek nowej, pięknej przygody, udowodnić, że ciąża nie ogranicza – a wręcz przeciwnie: daje dodatkową moc do działania! I tak właśnie było, aż do dnia porodu.

 

Pierwsze szczęście

Nasza pierwsza córeczka, Gabi, urodziła się w 40. tygodniu ciąży. Poród rozpoczął się naturalnie, ale nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, gdy Pani Doktor usłyszała zanikające tętno dziecka. Szybka decyzja o cięciu cesarskim i 10 minut później Gabi była już na świecie. Całą ciążę dbałam o siebie i o swoje ciało, oglądałam różne gadżety dla dzieci, kupowałam wyprawkę, przygotowywałam się do porodu. W tym wszystkim zabrakło przekonania, że poród to jedynie moment, parę bardzo ważnych minut. Ale znacznie ważniejsze zaczyna się po urodzeniu dziecka…

To fragment wywiadu, którego udzieliłam do Magazynu, który właśnie się pojawił online. Moją dalszą historię możecie przeczytać online ściągając bezpłatnie magazyn MLECZNA DROGA strona 54.

 

MAGAZYN DLA MŁODEJ MAMY

W Magazynie MLECZNA DROGA znajdziecie również historie innych blogerek – kobiet, które tak, jak ja karmiły lub nadal karmią swoje dziecko piersią i które również miały większe lub mniejsze problemy w rozpoczęciu tej wspaniałej przygody. Jeśli zastanawiasz się, w czym tkwi sekret udanej laktacji, jak wyglądają pierwsze dni po porodzie, jaki apetyt ma dziecko po pojawieniu się na świecie i czy Twoja dieta ma wpływ na jakość mleka –  POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK O KARMIENIU PIERSIĄ oraz MAGAZYN MLECZNA DROGA. Zarówno w Poradniku jak i w Magazynie znajdziesz wiele cennych porad, wskazówek i odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące karmienia piersią oraz odżywiania się w czasie laktacji oraz piękne historie na temat drogi mlecznej młodej mamy.

 

Pobierz bezpłatnie poradnik KARMIENIE PIERSIĄ klikając w obrazek niżej

 

Zarówno Magazyn MLECZNA DROGA jak i Poradnik KARMIENIE PIERSIĄ został przygotowany przez specjalistów z dzieciny medycyny – między innymi przez położne, dietetyka i neonatologa w oparciu o najnowsze wytyczne WHO. Magazyn i Poradnik dostępny będzie dla mam w szpitalach w całej Polsce oraz do pobrania online, m.in. ze strony Ministerstwa Zdrowia, ale możecie go również pobrać z mojego bloga.

Pobierz bezpłatnie MAGAZYN MLECZNA DROGA klikając w obrazek

magazyn mleko mamy ma moc dla mlodej mamy karmienie piersia

NAJLEPSZE SKŁADNIKI – WYJĄTKOWA OCHORNA

Mleko mamy to substancja o unikatowym składzie, zmieniająca się jakościowo i ilościowo tak, aby dostosować się do potrzeb rosnącego maluszka.  Jest idealnym, indywidualnie przygotowanym pożywieniem, w którym znajdują się wszystkie najlepsze składniki odżywcze. To nie tylko pożywienie, ale także wyjątkowa ochrona dla dziecka. Udowodniono, że obniża zachorowalność między innymi na: infekcje układu oddechowego, w tym zapalenie płuc, biegunkę i infekcje układu pokarmowego, zapalenie ucha środkowego. A w przyszłości zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, otyłości, alergii, białaczki limfatycznej i szpikowej. Karmienie piersią to bogate źródło korzyści zdrowotnych również dla mamy! Krótszy okres krwawienia po porodzie, szybsze obkurczanie się mięśnia macicy, łatwiejszy powrót do figury sprzed ciąży. A w przyszłości – mniejsze ryzyko zachorowania naraka jajnika i raka piersi, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia, osteoporozę. Lista korzyści jest naprawdę długa. Szczegóły znajdziecie w Poradniku oraz w Magazynie.

KARMIENIE PIERSIĄ PORADNIK

MLECZNA DROGA MAGAZYN

 

PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Pewnie teraz mi powiesz, że praktyka czyni mistrza, że karmienie piersią z pewnością pójdzie Ci jak po maśle – tego życzę Ci z całego serca! Zapytasz: po co czytać poradniki? Uznasz, że to tylko sucha wiedza i teoria nikomu nie potrzebna. Jednak moim zdaniem wiedzy na temat laktacji nigdy za wiele. Fajnie jest móc przygotować się teoretycznie do karmienia piersią swojego dziecka. Często spotykam się z młodymi mamami, które karmiły swoje maleństwo raptem parę dni – maksymalnie dwa tygodnie, bo później „pokarm sam się w piersiach skończył”. Czy to możliwe, że matka natura jednym kobietom daje pokarm na miesiące lub lata karmienia dziecka, a innym na parę dni? Oczywiście, że nie!

 

 

 

WIEDZA I NAUKA

Z wiedzą jest tak, że kto chce to ją posiada. Żyjemy w takich czasach, że wiedzieć można wszystko – wystarczy chcieć! I w związku z tym niektóre kobiety wiedzą, że laktacja to ciągła zmiana i nauka, której trzeba się nauczyć. Wiedzą też, że karmienie piersią to i nawał pokarmu, i uregulowanie produkcji mleka, i czasami zator mleczny albo zapalenie piersi, ale to wszystko można opanować! Ja dałam radę i się tego nauczyłam – Ty też możesz! Mając wiedzę, którą znajdziesz zarówno w bezpłatnym poradniku o KARMIENIU PIERSIĄ oraz w magazynie MLECZNA DROGA Twoja laktacja będzie długa i wspaniała! A ja życzę miłej lektury i pięknej drogi mlecznej!

 

MLEKO MAMY MA MOC to kampania realizowana na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.