25. urodziny i mądre słowa znanych mam celebrytek

 

Lubimy przyjęcia urodzinowe – własne, naszych dzieci oraz naszych blogowych przyjaciół! A gdy otrzymaliśmy zaproszenie od jednej takiej przyjaciółki na swoje 25. urodziny, czyli od marki 5.10.15. wiedzieliśmy, że musimy tam być!

 

 

Kilka dni temu Warszawie z wielką pompą świętowaliśmy 25. urodziny marki 5.10.15. Wydarzenie połączone było z kolejną konferencją Akademii 5.10.15. Podczas spotkania doświadczone mamy ekspertki rozmawiały o roli rodzicielstwa i tego, jak zmieniała się jego rola i funkcja na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

 

 

Wśród gości pojawiło się wiele znanych z telewizji i pierwszych stron gazet mam:

  • Paulina Krupińska-Karpiel,
  • Agnieszka Hyży,
  • Agnieszka Mrozińska,
  • Aneta Zając,
  • Karolina Malinowska,
  • Anna Nowak-Ibisz,
  • Agata Rubik,
  • Paulina Sykut-Jeżyna,
  • Katarzyna Cichopek.

W roli psychologa specjalizującego się w nurcie Rodzicielstwa Bliskości wystąpiła Agnieszka Stein, a całe wydarzenie poprowadziła niesamowicie miła ekspertka Akademii 5.10.15. Małgorzata Ohme, psycholog dziecięcy i rodzinny.

 

 

Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia Prezesa sieci 5.10.15., Marka Czupryny, który jest ojcem 4 dzieci!

„Wiemy, co się dzieje w świecie dziecka, mamy wiedzę na temat rodzicielstwa i bardzo się cieszę, że podczas naszych Akademii możemy się nią z Państwem dzielić”.

 

 

Również w głowie zapadły mi słowa Agnieszki Stein, która podkreśliła, że obecnie niezwykle ważna jest głęboka więź między dzieckiem a rodzicami.

 

„Zaczynamy rozumieć, że dziecko ma takie potrzeby jak dorosły: potrzebę podmiotowego traktowania, szacunku, bliskości, relacji, bezpieczeństwa. Wszyscy tego potrzebujemy, nie tylko dzieci. Myślę sobie, że dzisiaj bardzo mocno czujemy, że dziecko nie jest dorosłe, że nie wszystko potrafi, nie wszystko rozumie, widzi trochę inaczej świat, ale z drugiej strony tak samo jak dorosły potrzebuje czuć się ważne, godne”.

 

 

Natomiast Anna Nowak-Ibisz powiedziała:

“Dobre rzeczy są w nas i najlepszą radą dla młodej mamy jest ta dotycząca zaufania własnej intuicji i kierowania się wyłącznie sobą. Każde dziecko jest człowiekiem, określonym bytem i w końcu nastał ten moment, że my – rodzice, to rozumiemy i liczymy się ze zdaniem dzieci.”

 

 

Paulina Krupińska-Karpiel przyznała, że jej zdaniem całe nasze życie jest droga i jedną wielką lekcją. Jeśli w dzieciństwie mieliśmy dom pełen miłości i ciepła, jest nam zdecydowanie łatwiej. Ona sama to szczęście miała i podkreśla, że to właśnie dzięki rodzicom ma siłę wewnętrzną, wierzy w siebie i czuje, że ma skrzydła, które niosą ją przez życie. Podkreślała jak ważny jest czas, który dajemy dzieciom i intuicja, którą się kierujemy w ich wychowywaniu.

 

„Uważam też, że w życiu kobiety najważniejszą rolę odgrywa ojciec, bo najlepsze, co mężczyzna może dać swojej córce to przekonanie o wysokim poczuciu własnej wartości. Wtedy żadna córka nie musi się przeglądać w oczach innych mężczyzn i szukać u nich akceptacji na bycie sobą”.

 

 

Przez wszystkie te lata zmieniło się podejście psychologów. Pojawiło się wiele nowych badań, powstało mnóstwo nowych książek i poradników na temat rodzicielstwa. Możemy jednak podsumować spotkanie Akademii 5.10.15. w ten sposób: szukajmy mądrości w sobie, idźmy za głosem serca i słuchajmy swojej intuicji. Wtedy będziemy najlepszymi, prawdziwymi rodzicami.

 

 

Z okazji 25. urodzin trwa właśnie URODZINOWY RABAT -50% na całą nową kolekcję, bluzki, dresy, koszulki 5.10.15. TUTAJ. Śpieszcie się, bo niedługo rabat zniknie!

 

Dziękujemy 5.10.15. za zaproszenie na urodzinowe przyjęcie, składamy najlepsze życzenia i jeszcze raz: 100 lat, 100 lat!

 

 

A niżej zobaczycie krótką relację na video z 25. urodzin 5.10.15. oraz na zdjęciach Kuby

 

 

Komentarze