3. miesiąc Kornela – uśmiechy, smoczek i zabawki

 

Walentynki same w sobie są nadzwyczajne, ale dla nas to przede wszystkim wyjątkowy dzień z dwóch powodów! Tego dnia minęły 3 miesiące, od kiedy Kornel jest z nami, ale też ROK! Bo wiecie: luty plus 9 miesięcy to listopad 😉

 

 

Czas przy dziecku niesamowicie szybko płynie, a przy trójce dzieci? Te trzy miesiące były zaledwie mgnieniem oka! Pamiętacie, jak ciężko było na początku? Całą dobę karmienie piersią, leżenie w łóżku i usypianie Młodego przy piersi – a marzenie o długiej kąpieli zdawało się być totalnie nierealne!

Dziś kąpiel biorę, kiedy chcę. Zdarzają się jeszcze dni, że wieczorem nie zdążę iść pod prysznic, bo Młody już od 20:00 ma życzenie spać z mamusią do samego rana – czytaj: z cyckiem w buzi. Ale te dni policzę na palcach jednej ręki!

Teraz, po 3 miesiącach zdaje się, że mamy wszystko już ustalone. Harmonogram dnia wygląda bardzo fajnie i chciałabym, żeby zawsze już tak było. Oczywiście w nocy cały czas mamy karmienie, więc nie ma mowy o przespaniu całej nocy, ale 3 karmienia w nocy (około 24:00, później 3:00 i 6:00) nie są dla mnie wielkim problemem. Noc jest zawalona, gdy czekam do pierwszego nocnego karmienia, a rano Kornel po 6:00 już nie chce zasnąć, ale przeważnie Młody śpi do 7:30 – a ja razem z nim.

 

DOMOWE DANE

Waga Kornela: 7,1 kg

Moja waga: 57,6 kg

Pieluszki: Pampers Care rozmiar 3

Karmienie: mleko mamy 24 h na dobę. Cały czas karmię piersią na żądanie – w nocy około 2 karmienia.

Spanie: udaje nam się przespać ciągiem 3 godziny w dzień i podobnie jest w nocy.

Rozmiar ubrań: 62/68

Rozmiar stopy: Kornel nosi skarpetki 16/18 z H&M oraz 15-18 z Pepco

 

 

UMIEJĘTNOŚCI NA TRZY MIESIĄCE

Najnowsze umiejętności:

 1. Kornel uwielbia leżeć na swojej macie edukacyjnej.
 2. Wkłada rączki do buzi – namiętnie!
 3. Wkłada różne przedmioty do buzi, gryzie, ślini – bada 🙂
 4. Chwyta rączkami różne rzeczy – np. piłeczkę, nas za skórę czy fragment koszulki.
 5. Głuży – można powiedzieć, że chwilami nawet krzyczy do nas!
 6. Energicznie rusza nóżkami.
 7. Śmieje się i uśmiecha się do nas i do Gabi oraz Misi.
 8. Reaguje śmiechem na gilgotki.
 9. Śpi 3 godziny w wózku na spacerze.
 10. Wodzi wzrokiem za przedmiotem.
 11. Poznaje domowników.
 12. Robi pół przewrotu na macie edukacyjnej – leży pupą do góry, ale tułowiem na plecach, lada dzień obróci się cały 🙂

 

 

ZABAWKI – AKCESORIA

Mnóstwo osób pyta nas o zabawki oraz akcesoria Kornela. Niżej nazwy oraz linki do każdego produktu, którego aktualnie używamy. Klikajcie – oglądajcie. A jeśli masz jakieś pytanie to zadaj je w komentarzu – na wszystkie chętnie odpowiem 🙂

 

MATA EDUKACYJNA WESOŁE PODWÓRKO tutaj
Łóżeczko Stokke® Home™ www.stokke.com
Bujak Leżaczek z funkcją delikatnego bujania Leżaczek Stokke® Steps™ www.stokke.com
Rożek MOTHERHOOD ROŻEK Z WKŁADEM KOKOSOWYM PTASZKI SZARY tutaj
Łóżeczko dostawiane do łóżka SnuzPod tutaj
Mata z wałkiem (zalecenie fizjoterapeuty) BABYMOOV MATA KORYGUJĄCA POZYCJĘ DZIECKA COSYDREAM MOSAIC tutaj Poduszka ergonomiczna zapewniająca idealną pozycję dla noworodków: fizjologiczna pozycja dla pleców, główki i nóżek. Ma podpierający, wyprofilowany zagłówek zapobiegający deformacjom główki. Podkładka wypełniona pianką pamięciową, która zapewnia dziecku maksymalną wygodę. Mała przestrzeń uspokaja dziecko. Poduszka pod nóżki wypełniona jest mikro-kuleczkami. Pod główką i plecami dziecka znajduje się oddychający materiał.

Wanienka Stokke® Flexi Bath® Bundle www.stokke.com

 


 

Wanienka Wieloryb tutaj
GUMOWE KLOCKI WESOŁE PODWÓRKO tutaj
ZAWIESZKA DO WÓZKA PTASZEK WESOŁE PODWÓRKO  tutaj
ZABAWKA DO WÓZKA JAMNIK tutaj
PIANINKO JAMNIK WESOŁE PODWÓRKO tutaj

 

 

KROPLE DELICOL

Delicol to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego na kolkę niemowlęcą. U nas świetnie się sprawdziły po urodzeniu się Kornela. Stosowaliśmy je około 2-3 miesiące. Początkowo codziennie, później już doraźnie.

Ilość kropli dodawana do posiłku powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu. Z tego powodu zaleca się, aby początkowo stosować minimalną ilość kropli określoną w ulotce informacyjnej, a w przypadku braku skuteczności stopniowo zwiększać porcję maksymalnie do górnej wartości z podanych przedziałów. Wstrząsnąć przed użyciem. Krople można używać zarówno gdy się karmi piersią oraz gdy dziecko pije mleko modyfikowane.

Karmienie piersią: Stosując się do zaleceń dozowania podanego w ulotce odmierz odpowiednią ilość kropli na łyżeczkę. Podaj dziecku do bezpośredniego spożycia. Kontynuuj karmienie piersią.

Mleko modyfikowane: Mleko modyfikowane przygotowali zgodnie z zaleceniami producenta. Dodaj krople Delicol zgodnie z informacją na ulotce do mleka o temperaturze właściwej do podania. Nie przechowywać niespożytego mleka.

Po otwarciu opakowania preparat powinien być zużyty w ciągu 3 tygodni. Krople należy stosować pod nadzorem lekarza.

Krople za około 25 zł można kupić TUTAJ

 

 

SMOCZEK

I okazało się, że Kornel lubi oraz umie ssać smoczek. 3 miesiące udało nam się przetrwać bez smoczka, ale zauważyłam, że Młody szybciej zasypia ze smoczkiem. Było też tak, że pierś zaczął traktować jak smoczek. Dopóki miał pierś w buzi, ładnie spał. Natomiast gdy uśpiłam Kornela i wyszłam z sypialni, zaraz budził się. Po włożeniu smoczka do buzi znowu pięknie zasypiał, więc mamy w domu nowego przyjaciela: SMOCZKA.

 

 

To, czego teraz doświadczamy jest najcudowniejsze na świecie! Kornel jest naszym największym słodziakiem, synkiem mamusi, niedźwiedziem tatusia i cudownym braciszkiem Gabi i Misi. To TYLKO i AŻ 3 miesiące! Niech ktoś zatrzyma czas!

 

Foto-kocyk® aqua marine tutaj

Zajączek Maileg tutaj

 

 

Komentarze