Gry dla dzieci – nasze propozycje, które przełamią monotonię!

 

„W co się bawić z dziećmi?” – zapewne nigdy nie zadawaliście sobie tego pytania tak często, jak właśnie teraz.

 

 

I pewnie tak jak my intuicyjnie sięgnęliście po „chińczyka” i zabawę w chowanego, by potem dość szybko usłyszeć: „nuuuda!”. Chcesz wiedzieć, jak my przegoniliśmy nudę, jakie gry dla dzieci zupełnie wciągnęły Gabi i Misię oraz co robimy, gdy chcemy odpocząć od planszówek? Oto garść podpowiedzi!

 

 

Gry dla dzieci – jakie sprawdzają się w naszym domu?

 

Choć nie mamy nic przeciwko klasycznym grom – często goszczą na naszym stole, to czasem zdecydowanie milej widziane są nowe zasady, nowe wyzwania i nowe tematy. A jako że nie przewidujemy zbyt szybkiego powrotu do zwykłej codzienności, postanowiliśmy kupić naszym dzieciakom nie jedną, a aż pięć nowych gier planszowych. Wszystkie okazały się bardzo wciągające – spodobały się nie tylko dzieciom, ale też nam, dorosłym. Jak sami dobrze wiecie, są takie planszówki, w które gramy, żeby sprawić pociechom przyjemność (choć tak naprawdę bardzo się nudzimy). Z tymi jednak jest inaczej – to prawdziwa frajda dla całej rodziny.

 

 

FIKOLO – figurowy zawrót głowy

To gra logiczna. Zasady są dość proste, ale żeby wygrać, trzeba się naprawdę namęczyć ?. Najpierw na środku stołu będziecie musieli ułożyć losowe karty symboli, a po ich bokach – różne zadania. Teraz zaczyna się zabawa – gracze grają w jednym czasie i każdy z nich musi jak najszybciej znaleźć taki układ, który będzie pasował do zadania.

Co ważne, gra „rośnie z dziećmi”, czyli można dopasować poziom jej trudności do wieku.

Zgadnijcie, kto ogrywa nas najczęściej? ?

Gra FIKOLO cena 34 zł do kupienia tutaj www.moialove.com/produkt/fikolo-figurowy-zawrot-glowy/

 

 

Panaceum

Ta gra ma podwójną korzyść – nie tylko odstresowuje dorosłych i zapewnia dzieciom rozrywkę, ale też może zachęcać do naturalnej rozmowy o wirusach, bakteriach oraz sposobach na ich pokonanie.

Zadaniem graczy jest znalezienie leku na zarazę, która opanowała świat.

Aby to się udało, musisz wymienić się informacjami z innymi medykami – uważając, by nie zdradzić za dużo! Koniec końców wygrywa ten, kto określi, które dwie karty nie biorą udziału w rozgrywce.

Uwielbiam gry dla dzieci, które ułatwiają poruszenie trudnych tematów i pozwalają zmniejszyć napięcie. A przy okazji trenują pamięć najmłodszych i naprawdę pięknie się prezentują.

Gra PANACEUM cena 54 zł do kupienia tutaj:

www.moialove.com/produkt/panaceum-gra/

 

 

Wybierz mnie!

Jeśli Wasze dzieciaki uwielbiają zwierzątka – zwłaszcza te w bajkowej scenerii, to naprawdę zakochają się w tej grze. Zasady są dość proste – należy pozapraszać zwierzaki na imprezkę. Problem polega na tym, że robiąc to, trzeba uważać na pewną czarną owieczkę, która naprawdę bardzo chce być obecna na zabawie, ale która odstrasza innych gości…

Gra jest naprawdę prosta, a dostarcza całą masę radości – na pewno spodoba się i Wam.

Gra WYBIERZ MNIE cena 46 zł do kupienia tutaj: www.moialove.com/produkt/wybierz-mnie/

 

 

Przewrotne motylki

Super gra, która spodoba się także najmłodszym dzieciom – Misia najchętniej grałaby w nią bez przerwy.

Zasady są proste: wraz z rozpoczęciem gry, każdy z Was staje się badaczem motyli.

Otrzymujesz specjalną planszetkę, którą możesz dowolnie układać, dzięki czemu pojawiają się na niej dziesiątki tych zwierzątek. Potem otrzymujesz karty z motylami – aby je znaleźć, musisz wykazać się dobrą pamięcią i szybkością w przekładaniu planszetki.

Gra PRZEWROTNE MOTYLKI cena 59 zł do kupienia tutaj: www.moialove.com/produkt/przewrotne-motylki/

 

 

Czy wiesz, który zwierz…?

Jest wiele korzyści, które płyną z tej gry dla dzieci.

  1. Po pierwsze – to zabawa edukacyjna, dzięki której nasze dzieciaki błyskawicznie się uczą (i chodzi nie tylko o informacje dotyczące zwierząt, ale również o języki obce).
  2. Po drugie – to naprawdę świetny trening pamięci. No i po trzecie – wspaniała zabawa murowana!

Co najlepsze, gra jest odpowiednia już dla maluchów od 4 roku życia, ale to wcale nie oznacza, że jest nudna dla starszaków – czego najlepszym dowodem jest radość naszej Gabi ?.

Gra Czy wiesz, który zwierz…? AFRYKA I AZJA cena 34 zł do kupienia tutaj: www.moialove.com/produkt/czy-wiesz-ktory-zwierz-afryka-i-azja/

 

 

 

Uwaga! Wszystkie te gry dla dzieci możecie znaleźć w naszym sklepie MOIA LOVE More To Love

www.moialove.com w SUPER PAKIECIE tylko za 149 zł!

TO wyjątkowa promocja – jeśli (jak my) zdecydujecie się na zakup wszystkich pięciu gier, to oszczędzicie aż 88 złotych.

PAKIET RODZINNEJ ROZRYWKI 5 GIER w cenie 149 zł do kupienia tutaj:

www.moialove.com/produkt/pakiet-rodzinnej-rozrywki-5-gier/

 

 

Co robimy, kiedy akurat nie mamy ochoty grać w planszówki?

W nawet najlepsze gry nikt nie chce grać cały czas ?. Co więc robić po kolejnej rozgrywce? Oto garść pomysłów!

 

Stara, dobra guma do skakania

Bardzo stosujemy się do zaleceń i zakazów związanych z zagrożeniem koronawirusem – #zostanwdomu. Nasze dzieci mogą pooddychać świeżym powietrzem tylko przed domem, a żeby im się tam nie nudziło – kupiłam starą, dobrą gumę do skakania. Dziewczyny błyskawicznie załapały zasady, a obserwowanie ich w zabawie budzi nostalgiczne myśli. Polecam Wam bardzo!

 

 

Monetą o ścianę

Jeśli nie macie możliwości wyjścia na zewnątrz przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa albo po prostu macie ochotę na zabawę w domu, to na pewno spodoba Wam się ta z rzucaniem, a raczej przesuwaniem monety. Musicie tylko mieć kilka jednogroszówek.

Zasady są proste – każdy puszcza monetę w ruch (ale nie może ona lecieć, powinna sunąć po podłodze). Ta, która będzie najbliżej listwy przypodłogowej – wygrywa!

 

Zimno, ciepło

Kolejny klasyk z naszego dzieciństwa, który pokochały nasze dziewczyny (a i Kornel zdaje się coś „łapać” ?). Wypraszasz dzieci z pokoju, chowasz określony przedmiot (dla urozmaicenia i zwiększenia motywacji może być to np. cukierek), a dzieci muszą go szukać. Ułatwiacie im to komunikatami
„zimno” (daleko od przedmiotu) oraz „ciepło” (coraz bliżej).

 

Kalambury

„Kalambury” w naszym domu wywołują prawdziwe salwy śmiechu – głównie za sprawą Misi, która nie wymyśla haseł w stylu: „lalka”, ale „lalka, która jest trochę robotem”. Jeśli macie leniwe popołudnie i nie wiecie, jak je wypełnić, to zapewniam Was – oto świetne rozwiązanie.

 

Zabawa we fryzjera

Na koniec coś rozluźniającego dla wykończonych rodziców ?. Połóżcie się wygodnie, włóżcie w rączki dzieci grzebienie i spinki, a potem oświadczcie, że jesteście klientami salonu fryzjerskiego – oto sposób na połączenie dobrej zabawy i chwili relaksu. Pamiętajcie jednak, aby nie zasnąć. Może się bowiem okazać, że dzieci postanowiły wprowadzić do swoich usług… „odważne strzyżenie” ?.

 

W każdej zabawie chodzi o to, by fajnie ze sobą spędzić czas! Planszowe gry dla dzieci z pewnością Wam to zapewnią! W tym wyjątkowym okresie, gdy dzieci nie chodzą do szkoły, a domowa kwarantanna chcąc nie chcą jest codziennością każdego z nas serdecznie zapraszamy na zakupy do naszego sklepu www.moialove.com Wysyłka codziennie o 15:00!

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.