Kierunek: Grzybton, czyli o niezwykłej wycieczce naszych dzieci

 

„Mamo, tato, nuuuda!” – jak często zdarza się Wam słyszeć to we własnym domu? U nas ostatnimi miesiącami, gdy dzieciaki nie chodzą do szkoły czy przedszkola, słyszymy to co i rusz. Ostatnio jednak nasze maluchy przestały się skarżyć. Chodzą zadowolone, o czymś sobie szepczą, chichoczą…. Wszystko dlatego, że postanowiliśmy uderzyć w nudę nowością i wysłaliśmy nasze pociechy do Grzybton!

 

 

Czy Ty też lubisz kreskówki?

Czy znasz kogoś, kto mimo że jest w wieku dorosłym, wciąż chętnie rzuca okiem na kreskówki? Z pewnością tak i nie ma w tym niczego dziwnego – takie animacje są naprawdę świetne!

 

 

Osobiście uwielbiam kreskówki za kilka rzeczy. Po pierwsze – są krótkie, więc nie wypełniają długich godzin dziecięcego czasu, a raczej stanowią małą przerwę, odrobinę rozrywki. Po drugie – te, które wybieramy z Kubą, niemal zawsze niosą za sobą jakieś ważne przesłanie. Nierzadko zdarza się, że nasze dziewczyny wracają do poruszonych w animacji wątków nawet w kilka godzin po jej obejrzeniu. Mądre kreskówki zachęcają do refleksji, mówią o tym, co dobre i ważne.

 

 

Po trzecie – w kreskówkach zawsze coś się dzieje. Każde dziecko wie, że kiedy zasiada przed nowym odcinkiem ulubionej produkcji, to na pewno będzie ciekawie i emocjonująco. I w końcu po czwarte (i najważniejsze) – wyobraźnia twórców kreskówek ma pozytywny wpływ na to, jak dzieci bawią się „na żywo”, już po wyłączeniu telewizora. To właśnie seriale animowane nadają temat grom, zabawom w udawanie, motyw kreskówki zachęca także dzieci do układania puzzli.

 

 

Czym jest Grzybton?

Zastanawiacie się, czym jest tytułowy Grzybton? Otóż jest to miasto, które kryje się między drzewami i zaroślami, a dokładnie: pod krzewami. Jego mieszkańcy to Grzybaszki: żądny przygód Mush-Mush – nieco zakręcony, ale o bardzo dobrym sercu 😉, Chep – supermądry grzybek, przed którym świat lasu nie ma żadnych tajemnic, a także Lilit – cudowna, empatyczna, pomocna i słodka dziewczynka, która ma pewną ciekawą moc: potrafi świecić w ciemnościach! Oczywiście cała ta brygada ma ogromny talent do wpadania w tarapaty 😊

 

 

O serialu „Mush Mush i Grzybaszki” dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu – dokładnie wtedy, gdy otrzymaliśmy paczkę z zabawami od telewizji dziecięcej Boomerang. Zarówno zabawy, jak i sama animacja, natychmiast niesamowicie przypadły nam wszystkim do gustu. No bo spójrzcie sami: przygody? Są! Przepiękna, kolorowa, stworzona w oparciu o najnowsze technologie sceneria? Jest! Różni bohaterowie, z którymi można się identyfikować? Są! Kłopoty, śmiech i zabawa? Oczywiście obecne! 😊

 

 

Kubę i mnie urzeka natomiast, że jest to kreskówka o poznawaniu siebie i byciu sobą – niezależnie od okoliczności. To piękne, krótkie historie o sile przyjaźni, empatii i o tym, że w gronie przyjaciół zawsze wszystko się jakoś układa.

 

 

Wyślij dzieci do Grzybton!

Kochani, wraz z telewizją Boomerang chcemy zaprosić Was na premierę serialu „Mush Mush i Grzybaszki”. Odbędzie się ona w poniedziałek 19. kwietnia o godzinie 17:00, oczywiście na antenie Boomerang 😊.

Później emisja będzie odbywała się już codziennie, co z pewnością ucieszy Wasze dzieci 😊

A ciekawskich, którzy bardzo chcieliby już teraz rzucić okiem na Grzybton i jego mieszkańców, zapraszamy na YouTube!

 

 

 

To co, do zobaczenia w Grzybton! 😊

 

 

Partnerem publikacji jest Boomerang Polska

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.