Parasailing i Banan. Nasze wodne atrakcje w Turcji.

 

Różne nadmorskie kurorty mają ciekawą ofertę atrakcji wodnych. My również za Waszą przyczyną postanowiliśmy spróbować, bo mnóstwo z Was polecało parasailing!

 

 

Parasailing – czyli co?

Parasailing to latanie nad wodą ze spadochronem, który ciągnięty jest przez motorówkę. Już pierwszego dnia w @corendonplayakemer widziałam taki spadochron nad pełnym morzem. Okazało się, że turysta lata w specjalnie do tego przystosowanej uprzęży, w tzw. “siodełku”. To jeden ze sportów wodnych, który sławny jest szczególnie w ciepłych krajach, jak np. w Turcji właśnie! Parasailing to świetna okazja do obejrzenia z lotu ptaka okolicy, można pozachwycać się nieziemskimi, podniebnymi widokami, a także nacieszyć oko przepięknym kolorem morza z góry!

 

Ile czasu trwa lot?

Nasz trwał niecałe 10 minut.

 

Jak wysoko można się wzbić?

My lecieliśmy około 100 metrów nad poziomem wody. Ta wysokość dała nam poczucie dreszczyku emocji i zobaczenie przepięknych widoków.

 

Czy Parasailing to bezpieczna aktywność?

Dla nas było bardzo bezpiecznie! Ważne jest, by wybrać doświadczonego sternika, który może pochwalić się nienaganną opinią. Taka osoba oceni również, czy panują odpowiednie warunki atmosferyczne.

 

Jak się przygotować do parasailingu?

Nie trzeba robić nic szczególnego. Wystarczy, zaopatrzyć się w dobry humor i mieć odwagę spróbować – u nas nawet Gabi nie miała żadnych wątpliwości i obaw! Ciekawe było to, że zupełnie nie mieliśmy kontaktu z wodą – start i lądowanie na pokładzie motorówki. Jednak należy mieć wygodny ubiór: ja i Gabi miałyśmy stroje kąpielowe, Kuba koszulkę i spodenki.

 

Od jakiego wieku można latać?

Lot mogą odbyć nawet dzieci! Muszą mieć skończone minimum 6 lat oraz lecieć z pełnoletnim opiekunem. Dorosły może lecieć sam lub w duecie. U nas udało się w tercecie, ale górna waga nie mogła przekroczyć 160 kg.

 

Ile kosztuje parasailing?

Cena lotu wyniosła 140 Euro za 3 osoby. Całej naszej Trójce bardzo podobała się taka atrakcja i jestem pewna, że gdy tylko będzie kolejna okazja to znowu spróbujemy – dłużej i wyżej! ?

Taka podniebna przygoda daje niezapomniane wrażenia! ?

 

Parasailing – nasz rodzinny lot nad wodą! Zobaczcie te zdjęcia!

 

 

Banan

Drugą atrakcją wodną, którą mieliśmy w Turcji to Banan. Gabi już od pierwszego dnia mówiła, że chce te sporty wodne! Banan był idealny na jej wiek! Mało tego, po bananie Kuba i Gabi stwierdzili, że chcą więcej! Dlatego banana polecamy każdemu! Buja na falach idealnie! ? Bo nie ma nic fajniejszego, niż radocha dziecka! Szczególnie na wakacjach! ?

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.