Befado – kapcie dla naszych dzieci

 

Pierwsza połowa sierpnia już za nami, a to może oznaczać tylko jedno… wakacje wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi. Dla nas to oznacza coś jeszcze: czas na nowe BEFADO kapcie dla dzieci!

 

 

Piękno i rozsądek

Tuż za rogiem czai się nieuchronnie 1.września, a co za tym idzie trzeba pomyśleć o zaopatrzeniu naszych pociech w wyprawki. Wakacje były piękne i mamy naładowane akumulatory na cały następny rok szkolny 2022/2022.

 

 

Mam nadzieję, że pięknie spędziliście ten wolny czas i z wielkim optymizmem wkroczycie ze swoimi dziećmi w nowy rok szkolny. Będąc mamą dwójki przedszkolaków muszę pamiętać żeby w ich przedszkolnej szafce nie zabrakło jednej, a właściwie dwóch BARDZO ważnych rzeczy. Mowa tutaj o kapciach na zmianę!

 

 

Jako kobieta wybieram przede wszystkim oczami, w końcu każda z nas lubi to co ładne, a dziecięce rzeczy są taaaaaaakie słodkie. Zresztą Misia i Kornel też lubią coś kupować „oczami”, więc ważne jest to, żeby nawet buty na zmianę były piękne i ładnie wyglądały.

Jednak jako mama przy zakupie kieruję się przede wszystkim rozsądkiem, gdyż wiem, że nasze dzieci będą spędzały z nich kilka godzin w ciągu całego dnia.

 

 

Znana i lubiana od lat!

Już 8 lat temu, gdy Gabi zaczęła chodzić w kapciach w domu, a później do przedszkola, poznałam markę BEFADO. Zresztą marka ta była polecona przez specjalistę, u którego wtedy zasięgnęliśmy opinii.

Gabi swoje pierwsze przedszkolne kroki stawiała właśnie w nich, a Misia z Kornelem kontynuują wspólnie tę małą tradycję.

 

 

Szczęśliwa siódemka

Słyszeliście kiedyś o szczęśliwej siódemce? Firma Befado w 7 krokach przedstawiła jak wybrać buty zamienne do przedszkola tak, aby stopy naszych dzieci były szczęśliwe nie tylko kiedy wesoło biegają na bosaka po piasku na plaży.

 

 

#Rozmiar

Nie kupujcie ani za małych, ani za dużych butów, ponieważ powodują one deformacje stopy, która z pewnością nie podziękuje nam za to w przyszłości. Zapomnijcie także o patencie z lat naszej młodości, czyli o zakupie „na patyczek”. Pamiętacie go jeszcze? Najlepiej kiedy do sklepu wybierzecie się wspólnie z dzieckiem żeby bez problemu określić rozmiar, który będzie potrzebowało uwzględniając przy tym margines ok. 0,5 cm na plusie. Nie więcej i nie mniej! O tym pamiętajcie. Spytacie się z pewnością gdzie możecie dokonać stacjonarnego zakupu. Pędzę zatem z podpowiedzią!

 

 

Na stronie www.befado.pl w zakładce „Gdzie kupić” wystarczy, że wpiszecie swoją miejscowość lub kod kreskowy, a także zaznaczycie w promieniu ilu kilometrów szukacie sklepu i znajdziecie listę znajdujących się najbliżej Was sklepów.

Wejście w zakładkę GDZIE KUPIĆ BEFADO kapcie dla dzieci stacjonarnie: TUTAJ >>> KLIK

Prawda, że łatwe?

 

 

#Zapięcie

W naszym przypadku stawiamy na buty na zmianę wsuwane, bądź też zapinane na rzep, ponieważ ani Kornel, ani Michalina nie potrafią jeszcze samodzielnie wiązać sznurówek. Wy również o tym pamiętajcie, ponieważ zaoszczędzicie tym samym maluchom problemów przy samodzielnym ubieraniu się. Na ten krok w dorosłość przyjdzie jeszcze odpowiedni moment.

 

 

#Podeszwa

Zakup obuwia ze sztywną podeszwą już dawno odszedł do lamusa. I bardzo dobrze! Według zaleceń ortopedów i fizjoterapeutów podeszwa powinna się zginać w 1/3 do 2/3 długości. Dobrze dobrana podeszwa ma również ogromny wpływ na bezpieczeństwo dziecka jeśli chodzi o właściwości antypoślizgowe. W końcu gdzie jak gdzie, ale w przedszkolu dzieci są niemal w ciągłym ruchu, a co za tym idzie łatwo o niechcianą kontuzję.

 

 

#Czubek i zapiętek

Żeby uniknąć otarć i różnego rodzaju dolegliwości tego jakże ważnego narządu ruchu należy pamiętać o tym żeby czubki kapci były szersze i wyższe. Z kolei zapiętek powinien być lekko usztywniany dzięki czemu nie będzie się szybko deformować. Tak więc w tym przypadku usztywnienie jak najbardziej jest mile widziane, nie jak w przypadku podeszwy.

 

 

#Materiały

Czy wiedzieliście, że mechanizm termoregulacji u dzieci nie jest do końca rozwinięty? A no nie jest! A co za tym idzie taka mała stópka poci się zdecydowanie bardziej niż duża stopa dorosłego. Dlatego bardzo ważny jest wybór bawełnianych materiałów, z których uszyte są kapcie, ponieważ są one przewiewne i bardziej higieniczne, co po kilku godzinach spędzonych w przedszkolnych murach może mieć kluczowe znaczenie.

 

 

#Nie dawaj dziecku butów po rodzeństwie

Jest to szalenie ważnych podpunkt, do którego z czystym sumieniem się stosujemy. Misia nie chodzi w butach po Gabi, ani Kornel nie zakłada obuwia po Misi. Zapytacie się z pewnością, dlaczego? Aspekty higieniczne nie są już tutaj tak istotne jak fakt, że wraz z przekazanym obuwiem maluch po siostrze lub bracie może otrzymać w gratisie deformację stóp i złe nawyki chodzenia po poprzedniku, które „zapisały” się na bucie. Wiedzieliście o tym?

 

 

#Znak Zdrowa Stopa czyli Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Przemysłu Skórzanego w Krakowie

My rodzice lubimy wszelkiego rodzaju certyfikaty, ponieważ dzięki nim mamy pewność, że kupujemy sprawdzony produkt. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Przemysłu Skórzanego w Krakowie Zdrowa Stopa to gwarancja, że kupione przez nas obuwie spełnia wszelkie normy Instytutu Przemysłu Skórzanego w Łodzi. Skoro już wiemy jak w szczęśliwych siedmiu krokach wybrać buty na zmianę dla naszego przedszkolaka, przyszła pora na aspekt estetyczny, czyli wybór wzoru, który najbardziej przypadnie maluchowi do gustu. Myślę, że tutaj bez problemu możemy dać mu wolną rękę jeśli chodzi o podjęcie tej jakże ważnej decyzji. Jednak uwaga! Decyzja może być trudna, bo uwierzcie mi – jest z czego wybierać!

 

 

Kod rabatowy do BEDAFO

Powiedzieć by się chciało do wyboru, do koloru i to dosłownie. Dziewczynki mogą postawić m.in. na takie wzory jak truskawki, kotki, kwiatki, arbuzy, czy też lubiane przez większość z nich jednorożce. Chłopcy z kolei mogą poprzez kapcie pokazać pozostałym dzieciom z grupy czy interesują się piłką nożną, czy też wyścigami samochodowymi. U nas cała trójka jest zakochana w tych wzorach! Jestem pewna, że każdy Maluch pośród znajdzie dla siebie idealny atrybut przedszkolaka. BEFADO kapcie dla dzieci są idealne!

 

 

A dla Was rodziców, mam coś co bardzo lubicie, a mianowicie KOD RABATOWY!

 

Wraz z kodem

oczekujaczbefado

otrzymujecie 10% zniżki na nieprzecenione modele dziecięce.

 

Kod rabatowy do BEFADO ważny jest do 11.09.2022 i działa na stronie www.befado.pl

Wasze dzieci na który wzór kapci Befado najchętniej by się zdecydowały?

 

 

Partnerem wpisu jest matka Befado www.befado.pl

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.