Szczęśliwi czasu nie liczą… chyba że są dziećmi!

 

Wielkimi krokami zbliża się powrót naszych dzieci do szkół. W Internecie aż gęsto jest od zabawnych zdjęć, na których rodzice piją szampana, a dzieci ze smutnymi minami zmierzają w stronę szkolnego autobusu.

 

 

U nas takich fotek nie znajdziecie – bo nasze dzieci nie mogą doczekać się 1. września! Jest tak nie tylko z powodu tego, że chodzą do fajnych placówek i mają świetnych opiekunów. Cieszą się również dlatego, że to dla nich początek niezwykłej przygody – przygody z Flik-Flak!

 

 

Czy powrót do szkoły może być… przyjemny?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które nie zgodziłoby się ze stwierdzeniem, że wakacje są super. Bo są! Zabawa do późnych godzin wieczornych, spanie do której się tylko chce, zero obowiązków, wyjazdy, jeziora i piękna pogoda – laba! Aż łza się kręci w oku dorosłego, że ma to już za sobą i nierzadko może liczyć jedynie na dwa tygodnie urlopu (albo i nie;) ).

 

 

Nie ma się zatem co dziwić dzieciakom, że wizja powrotu do szkoły nie nastraja ich optymistycznie. Z drugiej strony – istnieje całe mnóstwo sposobów, by ten powrót dzieciom osłodzić. I – mimo nadchodzących obowiązków, zatrzymać je jeszcze w świecie doskonałej zabawy oraz radości. My już wiemy, jak to zrobić :).

 

 

Flik Flak, czyli radosny sprzymierzeniec nauki

Dla naszych dzieci rozpoczęcie roku szkolnego to nie tylko nowe obowiązki, ale też czas nowej zabawy. Zadbają o to ich nowe zegarki – zegarki Flik Flak.

 

 

Zanim powiem Wam, dlaczego nie są to zwykłe zegarki, które znudziłyby się dzieciom po 10 minutach – słówko o marce, która je produkuje. Otóż jest to marka szwajcarska, a dokładnie Swatch Group. Na terenie Szwajcarii ma ona już aż 160 zakładów produkcyjnych, a jej produkty dostępne są w 100 krajach. Są one najlepszym dowodem na to, że powiedzenie „chodzić jak w szwajcarskim zegarku” nie wzięło się znikąd ;).

 

 

W 1987 roku marka Swatch Group postanowiła wzbogadzić swoją ofertę o produkty dla dzieci. Firmie zależało jednak na tym, aby produkty te wyróżniały się na tle innych – nie tylko jakością, ale też atrakcyjnością dla grupy docelowej. I tym sposobem, po licznych konsultacjach, powstały zegarki Flik Flak. Wyjątkowe czasomierze, na tarczach których biega rodzeństwo. Chłopiec – Flik, odpowiada za minuty. Jest bardzo energiczny, więc rusza do przodu co każde 60 sekund! Jego siostra Flak jest zdecydowanie bardziej „wyważona” – szybkie tempo nie jest dla niej. Oczywiście cały czas podąża za swoim bratem – tyle że w swoim, godzinowym tempie ;).

 

 

Szwajcarski zegarek

Zapytacie, dlaczego postanowiliśmy sprawić naszym dzieciom zwykłe, analogowe zegarki zamiast popularnych smartwatchów? To proste – ponieważ zależy nam, aby nauczyły się płynnie i szybko odczytywać czas. Z elektronicznym zegarkiem jest to trudne. Tymczasem gdy na wielokolorowej tarczy biegają „brat z siostrą”, zrozumienie działania zegarka i nauka jego odczytywania staje się o wiele prostsza.

 

 

To jednak oczywiście nie wszystko. Zależało nam również na wysokiej jakości produktów – i dlatego padło na zegarki produkowane w Szwajcarii. Wszyscy wiemy, że w świecie dzieci nie ma czasu na nudę – jest dużo wody, ruchu i szaleństwa. Nic z tych rzeczy nie zagraża zegarkom Flik Flak. Mają kwarcowy mechanizm, wodoszczelność 3 Bar i są bardzo trwałe. Kiedy się zabrudzą, można je po prostu wsunąć do skarpety, zawiązać supełek, a potem włożyć do pralki :). Dobrze przeczytaliście – to zegarki, które można prać w pralce.

 

 

Co również dla nas istotne, koperta i zapięcie każdego zegarka Flik Flak zrobione są z tworzywa pochodzenia naturalnego. A piękne, kolorowe paski wykonane są z materiałów pozyskanych z recyklingu. Jak najbardziej jest to zatem produkt eko!

 

 

Czy Flik Flak to doskonały prezent na rozpoczęcie roku szkolnego?

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – dlaczego właściwie zegarki Flik Flak osładzają naszym dzieciom rozpoczęcie roku szkolnego? Odpowiedź jest bardzo prosta – ponieważ zatrzymują je w świecie zabawy!

 

 

Zegarki Flik Flak nie są zwykłymi zegarkami. Produkty te nie tylko pokazują dzieciom godzinę, ale też opowiadają magiczne historie. Na specjalnym, dopasowanym pudełku znajduje się bowiem kod QR, który przenosi dziecko do powiązanej z zegarkiem baśni. To  historie o bajkowych jednorożcach, pięknych, dobrych wróżkach, rycerzach, kowbojach, niesamowitych dinozaurach czy dobrej Nessie z jeziora Loch Ness. Brzmi ciekawie prawda? A to dopiero zapowiedź przygód, które czekają na dzieci!

 

 

Nam szczególnie do gustu przypadły te modele:

 

Kornel ma Colorozaurus, czyli klasycznie dinozaury 🙂

 

Misia niezmiennie wybiera motywy tęczowe i jednorożce a więc model Dreaming Unicorn

 

Gabi pozostaje w fantastycznym świecie wróżek – model Fairy Cool

 

 

A tutaj znajdziecie całą kolekcję

 

Tales from the World

 

Bardzo serdecznie polecam Wam również kolekcję Back to School. To popularne, bestsellerowe zegarki dziecięce, które możecie dowolnie personalizować. Wasze dziecko kocha koszykówkę albo interesuje się układem słonecznym? Teraz możecie podkreślić to przy pomocy zegarka, co z pewnością ucieszy Waszą pociechę.

 

 

Nauka nie musi być nudna!

Zegarki Flik Flak to kolejny pomysł na to, jak przemycić zabawę do nauki. Na przestrzeni lat wielokrotnie przekonaliśmy się, że to naprawdę działa – dzieciaki, które świetnie się bawią, chłoną wiedzę jak gąbki. Wy też możecie się o tym przekonać – na przykład dzięki Flikowi oraz jego siostrze Flak :).

 

 

Partnerem wpisu jest marka Flik Flak

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.