Twoja ciąża tydzień po tygodniu

Od kiedy wiem, że jestem w ciąży towarzyszy mi książka Twoja ciąża tydzień po tygodniu, która dostałam na Gwiazdkę od Mojej Sis. 


Muszę przyznać, że dużo przydatnych informacji jest w niej zawartych. Ja na początku ciąży byłam totalnie “zielona” w tym temacie, bo nikt z bliskiej rodziny nie ma dziecka. A książka w prosty i jasny sposób opisuje, co w danym tygodniu będzie się działo z moim ciałem i moim Dzieckiem. Książka podzielona jest na rozdziały:

  1. Przygotowanie do zajścia w ciążę
  2. Dieta i ćwiczenia
  3. Dobre samopoczucie emocjonalne
  4. Zdrowie
  5. Opieka prenatalna
  6. Pierwszy trymestr ciąży
  7. Drugi trymestr ciąży
  8. Trzeci trymestr ciąży
  9. Poród i narodziny dziecka
  10. Kilka pierwszych dni

Dodatkowo to samo wydawnictwo ma w swoich zbiorach Dziecko. Ciąża – poród – macierzyństwo i właśnie zastanawiam się nad zakupem tej książki. Znalazłam też Pierwszy rok dziecka miesiąc po miesiącu, ale o tej pozycji jeszcze póki co nie myślę. Może ktoś zna te książki, bo nie wiem: kupować czy nie?


A Ty czytasz i kupujesz książki na temat bycia w ciąży i przygotowania do przyjścia Maleństwa na świat czy wolisz szukać wiadomości w necie? Ja czerpię z każdego źródła, z jakiego mogę. Tylko, które jest bardziej wiarygodne? Podobno, jak Maleństwo pojawi się na świecie to najlepiej podpowie mi wszystko instynkt macierzyński. Podobno…
foto: www.buchmann.pl

Komentarze