Żylaki – Veera

W czasie ciąży organizm kobiety może zmienić się w niewielkim stopniu (jak ktoś ma wyjątkowe szczęście) lub w znacznym stopniu (pewnie większość z nas). Bardzo obawiam się rozstępów na: brzuchu, piersiach, udach, pośladkach – chociaż moja Mama nie ma żadnych rozstępów po 3 dzieciach.

Ale wiadomo, że każdy z nas ma kod genetyczny od obojga rodziców a mężczyźni też mają rozstępy. Dlatego co dzień wieczorem po kąpieli nawilżam ciało balsamem a raz w tygodniu robię peeling całego ciała.

Z dużym niepokojem patrzę też na moje nogi i uda pod względem żylaków. Chociaż moja Mama ma świetne nogi, mój Tata już nie. A ja co najmniej raz w tygodniu widzę jakąś nową żyłkę od pasa w dół, której wcześniej nie było. Wiem, wiem. Po ciąży wszystko wróci i nie ma się czym przejmować. A jak nie wróci? Jak te wszystkie żyłki będą ze mną do końca świata? Jak moje żylaki po ciąży nie znikną?
Nie mogę i nie chcę mięć nóg w kratkę lub w pajęczynkę z małych lub większych żył! Dlatego od początku ciąży, już od pierwszych tygodni staram się nie zakładać nogi na nogę. Kiepsko mi to wychodzi, ale liczą się dobre chęci. Jak tylko jest możliwość to kładę nogi na kanapę tak, aby krew mogła sobie swobodnie płynąć albo układam nogi wyżej niż pupę. Mimo to i tak te okropne żyłki dalej pojawiają się na moich nogach a z nich mogą się zrobić żylaki.

Na ostatniej wizycie poinformowałam Ginia, że wyszły mi nowe żyłki i obawiam się żylaków w ciąży. Ginio zaproponował, abym kupiła rajstopy przeciwżylakowe. Lubię chodzić w sukienkach a w okresie zimowym cały czas chodzę w rajstopach. Ponieważ mój brzusio zaczął rosnąć już nie mieszczę się w moich “starych” rajstopach i miałam zamiar kupić sobie nowe. Takie, by było miejsce na brzusio. Załatwiłam dwa w jednym: mam nowe rajstopki z regulowanym miejscem na Małą Foczkę i coś na moje potencjalne żylaki – bo nigdy nic nie wiadomo a wolałabym się nie przekonać w przyszłym miesiącu, że jednak mogłam nosić wcześniej rajstopy profilaktycznie, więc zacznę już dziś.
Rajstopy, które kupiłam:

Najfajniejsze w nich jest to, że mają:

  ” wygodną regulację wokół brzucha, która pozwala dopasować rajstopy do zmieniających się kształtów Twojego ciała.”

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat żylaków w ciąży:  Ciąża a żylaki.

A jaki jest Twój sposób na potencjalne żylaki w ciąży? Masz z nimi też problem? Są jakieś domowe sposoby? Myślisz o zakupie takich rajstop? A może któraś z was ma już takie przeciwżylakowe rajstopy i je nosi? Czekam na wasze opinie! Jestem ciekawa, czy ona naprawdę coś dają…

Komentarze