Pan Roman i Janusz Radek. Muzyka dla Mamy

Janusz Radek znów gościł w programach śniadaniowych TVP. 25 maja 2012 w programie “Kawa czy herbata” opowiadał o swoim udziale w konkursie SuperPremier na KFPP Opole 2012, a 26 maja 2012 w “Pytaniu na śniadanie” zaśpiewał na żywo piosenkę “Pan Roman”.

“Pan Roman” – utwór z najnowszej płyty Janusza Radka “Z ust do ust”

Jeśli masz trudności z odtworzeniem to proszę kliknąć TUTAJ

TUTAJ można posłuchać fragmentów piosenek z całej płyty Janusza Radka “Z ust do ust”.

Janusz Dariusz Radek (ur. 6 kwietnia 1968 w Starachowicach) – polski wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Żonaty. Ma dwie córki: Zuzannę i Anielę. Mieszka pod Krakowem.
www.januszradek.pl

Moje uczucie do twórczości Janusza Radka zrodziło się już dawno. Jednak na dobre zaczęło się od utworu “Kiedy u… kochanie” z płyty “Dziękuję za miłość”. Zresztą cała płyta jest fantastyczna!

Wsłuchajcie się w tekst, gdyż jego historia jest niesamowita… Wiersz ten napisała około 1967 roku Halina Poświatowska. Wrodzona ciężka wada serca nie pozwalała jej normalnie funkcjonować. Większość swojego życia spędziła w szpitalu gdzie właśnie poznała Adolfa Poświatowskiego, chorego jak ona. Zostali małżeństwem w 1954 kiedy Halina Poświatowska miała 19 lat. Dwa lata później mąż jej zmarł. Niecałe 10 lat potem ona również znalazła się u schyłku życia. Wtedy zaczęła pisać do niego wiersze…

 • Janusza Radka “odkryłam” świeżo po wydaniu płyty “Królowa nocy”. Powiedzieć, że mnie “zachwycił”, to za mało. Szczęka mi opadła i długo nie mogłam jej znaleźć – tak daleko się poturlała z wrażenia. To doskonałe wrażenie pozostaje do dziś.

  Wspomniana przez Ciebie płyta jest znakomita (moja trzyletnia córka uwielbia śpiewać: “Ja jestem Roman, miłości omam”, by po chwili pytać: “Mamuniu, co to jest omam?”

  Polecam też te płyty ze spektaklami:
  – Królowa nocy
  – Serwus Madonna
  – Dom za miastem

  Szkoda, że nie nagrano na CD/DVD recitalu “La Dolce NRD” – boski!

 • Aha – Nikt tak wspaniale nie śpiewa wierszy (mojej ukochanej zresztą poetki) Halinki P., jak Janusz właśnie 🙂