Chrypka u małego dziecka – jak leczyć?

Dziś cykl “Pani z Apteki” Witam Was Drogie Mamy oraz przyszłe Mamy 🙂

Wróciłam właśnie od mojej przyjaciółki, mamy 2 przesłodkich dziewczynek. Często ją odwiedzam i widzę, jak bardzo trzeba się starać, aby dobrze wychować dzieci oraz z jakimi problemami boryka się młoda mama. Jedna z dziewczynek miała zachrypnięty głos i dziś parę informacji na ten temat.

Co zrobić w takiej sytuacji? Nie możemy przecież podać pastylek do ssania np. 2 latkowi, odradzałabym też od razu jechać do lekarza. Często taka chrypka u małego dziecka nie jest groźna i zwykle przechodzi to po paru dniach.
Polecam zawsze 2 metody, które są skuteczne i naprawdę tanie:

  • kisiel – taki zwykły, owocowy, smaczny kisiel, przygotować i jeść (podawać około 2-3 razy dziennie lub też jak nas bobas będzie miał na to ochotę),
  • lub syrop prawoślazowy  (podawać około 3 łyżeczek na dobę).

Ważne, aby podczas zmian strun głosowych nawilżać gardło najczęściej jak to jest możliwe.

Ten sam system leczenia działa wśród osób dorosłych – nie ma przeciwwskazań w jednym i drugim przypadku. U dorosłych po prostu należy zwiększyć dawki. Oba sposoby są zupełnie bezpieczne i ciężko je przedawkować, można co jedynie się zasłodzić – w moim przypadku niestety zawsze tak się dzieje podczas tej “kuracji”. 😉

Pamiętajmy, jeśli chrypa nie przejdzie w ciągu około 3 dni należy koniecznie udać się do lekarza! Nie można tego bagatelizować, szczególnie u dzieci!

Pozdrawiam słonecznie, poradą służę.
Natalia
Pani z Apteki 🙂

Jeśli macie jakieś pytania a nie chcecie zadać na forum, piszcie na mojego maila: paniZapteki@gmail.co Natalia jest farmaceutą z czteroletnim stażem i przedstawia nam nowości z aptecznej półki.