Blog parentingowy dla mamy i taty. Prawdziwy parenting i lifestyle z dzieckiem. Początkowo ciążowy, teraz rodzinny.

Tangle Teezer – idealna szczotka do włosów

W ubiegłym tygodniu doszła do nas świeża dostawa Tangle Teezer, czyli idealnej szczotki do włosów.

Piszę świeża, bo parę miesięcy temu zamówiliśmy sobie 3 sztuki, dla każdego domownika po jednej, ale jak to w przyrodzie bywa: nic się nie gubi tylko zmienia właściciela 😉 I takim oto sposobem po jakimś czasie z trzech sztuk w domu zostały tylko dwie, a to już o jedną sztukę za mało 😉 Ale do rzeczy.

Tangle Teezer to szczotka zaprojektowana przez brytyjskiego fryzjera Shauna P. , umożliwia szybkie rozczesanie zarówno mokrych jak i suchych włosów, bez ciągnięcia, wyrywania, łamania i elektryzowania włosów. Tangle Teezer posiada specjalnie zaprojektowane zęby flex, ułatwiające przesuwanie się jej we włosach. Dodatkowo nadaje połysk.

Szczotką można rozczesywać włosy od nasady po końce, co przy użyciu innych szczotek i przy mokrych włosach, zwykle nie jest możliwe.

Ergonomiczny kształt szczotki idealnie dopasowany jest zarówno do kształtu głowy jak również zapewnia wygodę w użytkowaniu.

Polecana do rozczesywania włosów cienkich i zniszczonych, przedłużanych, peruk, afro.

tangle teezer 5 tangle teezer 6tangle teezer 7

Co jest w szczotce do włosów Tangle Teezer takiego wyjątkowego?

Idealnie rozczesuje! Ja nigdy nie miałam większych problemów z rozczesywaniem włosów. Gdy miałam je dłuższe to zawsze postępowałam według zasady: najpierw rozczesujemy od połowy ich długości do końca, a następnie od skóry głowy do końca – taki zabieg daje pewność, że nie pojawią się niepotrzebne pęki. Jednak moje włosy są cienkie, delikatne i zdrowe, więc i ich czesanie nigdy nie trwało dłużej niż dwie minuty. Za to moja Sis miała z rozczesywaniem poważny problem. Parę lat temu często rozjaśniała włosy, później je farbowała i konsekwencją częstych zabiegów było to, że po umyciu na jej głowie pojawiało się siano bardzo trudne to opanować . I to właśnie ona pierwsza kupiła dla siebie Tangle Teezer – zapewne też z polecenia koleżanki 😉  To była miłość od pierwszego uczesania – moja Sis nie rozstawała się z tą szczotką na krok! Później kupiła taką szczotkę dla mnie i tak to się zaczęło.

Czy Tangle Teezer sprawdzi się również u dzieci?

Oczywiście, że tak! Ja nie mam gęstych włosów, Kuba również, ale za to Gabi ma rano burzę loków na głowie! Już od urodzenia miała dużo włosów, ale u takiej dwulatki to prawdziwy busz! Nie wyobrażam sobie, żebym mogła czesać nasze dziecko inną szczotką. W tym przypadku trzy ruchy i dziecko ma pięknie rozczesane włoski. Dla mnie to Must Have każdego dziecka!

A czy mężczyźni również polubią Tangle Teezer?

Każdy chce wyglądać idealnie – szczególnie, kiedy pracuje z ludźmi i co dzień rano odwiedza inne kobiety 😉 Również Kubie ta szczotka do włosów doskonale przypasowała, od kiedy postanowił mieć fryzurę a nie tylko owłosienie. Przed wyjściem z domu układa sobie swój “zaczes” za pomocą szczotki i suszarki do włosów.

Co odróżnia Tangle Teezer od innych szczotek?

Tangle Teezer jest cała plastikowa i ma “włosie” o dwóch długościach: krótsze i długie. Moim zdaniem właśnie ta różna długość włosków sprawia, że szczotka “sunie” po włosach delikatnie rozczesując je i ich nie szarpie.

Gdzie kupić szczotkę?

My zamawiamy ją na Allegro. Dostawa jest realizowana w tempie ekspresowym, a cena szczotki jest rewelacyjna!

Są dwa rodzaje szczotki:

  • SZCZOTKA Tangle Teezer The Original ma delikatnie wyprofilowaną górę szczotki (górna strona) i idealnie układa się w ręce, cena 27,99 zł.

Tangle Teezer1 Tangle Teezer2

  • SZCZOTKA Tangle Teezer Salon Elite  nie ma wyprofilowania i ma troszkę więcej powierzchni do trzymania, cena 28,99 zł.

tangle 1 tangle 2

 

 

Dla nas to idealna szczotka i sprawdza się u każdego.

 

Zdjęcia: www.tangleteezer.com

Komentarze