Zrób aktywną zimę dzieciom… W DOMU!

 

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg… No właśnie, tak to wygląda w radosnej twórczości muzycznej, którą chyba każde dziecko zna, ale czy tak jest rzeczywiście?

 

 

Ostatnio różnie z tą zimą bywało – chociaż u nas teraz mróz szczypie w oczy i śnieg skrzypi pod nogami… ale zabawy zimowe w nieco innych okolicznościach, niż zazwyczaj!

Ale nie poddajemy się! Zatrzymujemy zimę, zapraszamy ją do nas, pod strzechy – bo jak się chce to można mieć w domu i śnieg i lody Arktyki, i faunę Antarktydy – tak, można pobawić się w foki albo pingwiny! Czas spędzony wspólnie to fajny czas! Czas, który można spędzić zimowo, nawet gdy zimę zostawimy za oknem!

 

 

I właśnie to udowadniamy! W domu możemy zrobić slalom – zupełnie jak ten narciarski, rozegrać mecz w hokeja, pojeździć „na sankach”, poskakać po krze lodowej, zagrać w śnieżki śmieszki… Naprawdę można wiele. Zobaczcie jak w moment zmieniliśmy nasz salon w zimne arktyczne tereny, na których Gabi i Miśka przeżyły swoje zimowe przygody!

 

 

A dokładnie pokażemy Wam dwie świetne, co ważne – ruchowe i aktywne, momentami baaardzo aktywne, zabawy zainspirowane a jakże – pingwinem, dokładnie Kinder Pingui, który jak co roku stawia na aktywność dzieciaków, a ponieważ w tym roku okoliczności są mało pingwiniaste, zaprasił nas na DomoweZimowisko gdzie znaleźliśmy pomysły na pyszną zabawę, a do tego żeby było fajniej ogłosił super konkurs z nagrodami!

 

 

Owszem przygotowanie to chwila czasu – małe wspólne wycinanki, trochę trzeba uprzątnąć podłogę – z zabawek 🙂 ale przecież mamy wolne – jest czaaas! Wspólny czas! Wspólny, czyli my rodzice aktywnie bierzemy udział w przygotowaniach a jeśli chcemy to i w zabawie!

 

 

U nas dziewczyny nieco się zdziwiły dlaczego rodzice nagle zwijają dywan w salonie, potem mama robi jakieś dziwne wycinanki a na końcu… bierze flamastry i pisze po podłodze!!! Przecież zawsze to było zakazane i jak ostatnio Kornel coś popisze – drzwi albo szafę to rodzice nie są zadowoleni! 😀 Ale to właśnie wyjątkowy czas, także w tym aspekcie, zmieniamy zasady, rytm dnia i bawimy się na całego!

 

 

 

No to jedziemy, zobaczcie w co bawiły się dziewczyny!

 

 

Lodowe kry

Bardzo lubiące się i tęskniące za sobą zwierzaki polarne – małego Pingwina i puchatego Misia Polarnego dzieli cały glob – jeden mieszka na Antarktydzie, czyli na południu a drugi na Arktyce, czyli na północnym krańcu i bardzo chciałyby się spotkać – jak to zrobić? A no najlepiej skacząc po krze lodowej!

Zabawa polega na tym, że oba zwierzaki polarne skacząc po kolorowej krze zmierzają ku przeciwnym celom, a jest o tyle trudniej, że żadne z nich nie może skoczyć na krę tego samego koloru, na jakim stoi właśnie drugi. Kto się pomyli wraca na kontynent 🙂 Kto pierwszy zakończy podróż u celu – WYGRYWA!

 

 

Wyścigi fok

Zostajemy w polarnych klimatach – a jakże, w końcu to zima! Dwie małe foki postanowiły trochę porywalizować – jak to foki o przekąskę – może niekoniecznie o śledzia tym razem 🙂 No to na miejsca i start!

Zabawa polega na tym, by siedząc na poduszkach, nie dotykać podłogi i odpychając się tylko rękoma przemieścić się jak najszybciej od startu do mety. Ścigać się można równolegle albo naprzeciwko siebie, wtedy jest też ciekawie bo foki muszą się jakoś wyminąć i wtedy jest całkiem wesoło 😀

 

Stwórzcie też w rodzinnym gronie własne pomysły na domowe szaleństwa, zawody, tańce…Niech inspiracją, tak jak dla nas, będzie DomoweZimowisko z Kinder Pingui, znajdziecie tam filmy z propozycjami zabaw i kurs jazdy na łyżwach!

NO I WEŹCIE UDZIAŁ W KONKURSIE!

Zasady są proste, a zabawa będzie pingwiniasta!

 

  •  kup 3 x Kinder Pingui i zachowaj paragon,
  •  wejdź na kinder.pl i podziel się swoim pomysłem na rodzinną domową zimową zabawę,
  •  Graj o nagrody od Kinder Pingui!

 

Do zdobycia czekają 

3 x voucher o wartości 10 000 zł na zimowy sprzęt sportowy dla całej rodziny

30 x voucher o wartości 1000 zł na zimowy sprzęt sportowy dla całej rodziny

300 x rodzinnych zestawów polarowych kominów

 

Zgłoszenia są przyjmowane od 11.01 aż do 21.02.2021. 

Szczegóły i regulamin na kinder.pl

 

Bawcie się razem z Kinder Pingui!

 

Oprócz wyścigów, nasze foki uwielbiają też wylegiwanie się – zobaczcie sami 😛

 

 

Gorrrrrąco 😉 polecamy Wam takie aktywności i wybryki! Jak to powiedziały dziś dziewczyny – taka sala zabaw, tylko że w domu!

 

 

Do domowych zimowych aktywności zachęca partner tej publikacji marka Kinder Pingui

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.