Pomysł na weekend: Alpaki w Wielkopolsce

ALPAKOMANIA TARCHALIN

 

Dziś niedziela, piękna pogoda, prawdopodobnie ostatnie podrygi lata, warto więc zrobić coś fajnego!

 

ALPAKOMANIA TARCHALIN

My jakiś czas temu byliśmy na niesamowitym spotkaniu z alpakami! Jeśli jesteście z naszej okolicy koniecznie wybierzcie się do Alpakomanii w Tarchalinie, a jeśli nie to poszukajcie tych zwierzaków u siebie w okolicy! Wbrew pozorom jest nieco takich hodowli, które zapraszają dzieci, rodziny na to by poznać te świetne zwierzęta.

 

Alpaki należą do rzędu ssaków parzystokopytnych, rodziny wielbłądowatych. Pochodzą z Ameryki Południowej, niektóre gatunki żyją  dziko w naturze. Hoduje się je w Andach.

 

MAŁE WIELBŁĄDY

Te „małe pocieszne wielbłądy” (należą do rodziny wielbłądów) to naprawdę cud przyrody. Tak wesołych, przyjaznych i chętnych na kontakt z człowiekiem zwierząt nie spotkaliśmy dawno. W dodatku każda jedna ma swój charakter, swoje upodobania i już w 15 minut kontaktu z kilkoma faktycznie dają poznać o swoich temperamentach – każda inna ?.

Do tego to ich futerko, to uczucie kiedy ściągają z twojej dłoni marchewkę ?. W naszej Alpakomanii w czasie odwiedzin jest zaplanowany spacer z dwiema po okolicy, karmienie, zwiedzenie każdego wypasu. Oprócz alpak w zagrodzie żyją też daniel albinos, kozy, owce, barany, osiołek, a my trafiliśmy jeszcze na kocie niemowlęta w ilości 11 sztuk!!! Dzieciaki zwariowały! My zresztą też! ?

 

FUTRZAKI Z CHILE

Fantastyczny pomysł na bezpardonowy kontakt z przyrodą, szczególnie dla mieszczuchów ?, którzy na co dzień jednak więcej kontaktu mają z tramwajem czy Żabką sklepem niż jakimś futrzakiem który przybył do nas z odległego Chile…

Zobaczcie na zdjęcia, co robi Michalina. A w pierwszych minutach niemal się popłakała bo twierdziła, że ona się boi i nie chce z tymi zwierzętami nic mieć do czynienia. ?

Dziś wybieramy się w kolejne ciekawe miejsce i na pewno tutaj też damy o nim znać! A teraz łapcie namiary!

 

WIOSKA ZAGRODA ALPAKI W WIELKOPOLSCE

NAZWA: Alpakomania Tarchalin

ADRES: Tarchalin 13, 63-940 Bojanowo gmina

TELEFON: 501 667 712

ADRES E-MAIL: alpakomania.tarchalin@gmail.com

KONTO NA FACEBOOKU: Alpakomania Tarchalin

OTWARTE: WTOREK – NIEDZIELA

ZAMKNIĘTE: PONIEDZIAŁEK

CENA: Wycieczka do zagrody alpak jest płatna i uzależniona od ilości osób, które będą gośćmi alpak. My za 3 osoby dorosłe i 4 dzieci zapłaciliśmy 180 zł w sierpniu 2021 r.

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.