Novakid, czyli zajęcia z angielskiego on-line. Czy warto? Recenzja bez ściemy!

 

Zadbanie o to, aby dziecko potrafiło mówić w języku angielskim, jest jak otwarcie mu furtki na świat – zarówno w kontekście podróży, jak i w znaczeniu zawodowym. Nauka języka angielskiego naszych dzieci, to jest jedna z ważniejszych rzeczy na jakie stawiamy.

 

 

Kuba i ja nie mieliśmy zatem dylematu, czy posłać dzieci do prywatnej szkoły angielskiego, a jedynie – jaką wybrać. Zdecydowaliśmy się też na Novakid – zajęcia i nauka języka angielskiego on-line. Dlaczego właśnie te zajęcia i jak oceniamy je z perspektywy czasu?

 

 

Novakid, czyli właściwie… co?

O Novakid usłyszeliśmy już jakiś czas temu i od tamtego momentu korzystamy niemal regularnie. Dlaczego? Szkoła polega bowiem na internetowych spotkaniach dziecka (w wieku od 4 do 12 lat) z native speakerem – czyli osobą, której językiem rodzimym jest właśnie angielski. Co ważne, nauczyciel ten nie mówi po polsku. Oznacza to, że dziecko prędzej czy później musi się „przełamać” i zacząć rozmawiać w języku angielskim, co stanowi największą korzyść metody.

 

 

Czy na początku były jakieś obawy? Oczywiście! Po pierwsze dlatego, że zajęcia odbywają się online. Wydawało mi się, że przez to trudniej kontrolować dziecko i pilnować, żeby robiło to, co powinno ;). Po drugie – miałam pewne obawy, że Gabi – bo to ona pierwsza zaczęła przygodę z Novakid, zniechęci się tym, że musi mówić po angielsku i tylko po angielsku. To trochę krępujące, gdy nie zna się doskonale języka, a trzeba się nim posługiwać, prawda? Pomogły też bardzo pozytywne opinie o Novakid, jakie usłyszeliśmy od naszych znajomych i rodziców innych dzieci.

 

 

To, co ostatecznie przekonało mnie do spróbowania tej metody, to darmowa, próbna lekcja oraz fakt, że dziecka nie trzeba nigdzie wozić. Zrozumie mnie każdy rodzic co najmniej trójki dzieci, z których każde chodzi na jakieś dodatkowe zajęcia ;). Bo nauka angielskiego online w Novakid to też realne odciążenie kalendarza rodziców, dziecko takie jak Gabi już sama wie i pamięta kiedy ma zajęcia i wystarczy, że usiądzie przy biurku a już jest na lekcji 🙂 .

 

Novakid – czy warto? Zalety tej metody nauczania

Czy program Novakid jest idealnym narzędziem do poznawania języka? Nie do końca – ma swoje wady, o których opowiem Wam za chwilę. Najpierw jednak słówko na temat zalet.

 

 

  • Nauka w systemie 1:1

Wszyscy wiemy, że dzieci na nauczaniu zdalnym czasem „kombinują” i zajmują się nie tym, czym powinny. W przypadku Novakid tak się jednak nie dzieje z dwóch powodów. Po pierwsze, nauka języka odbywa się w systemie 1:1 – dziecko musi współpracować, ponieważ to na nim skupiona jest cała uwaga. Po drugie – i to chyba najważniejsze, nauka przebiega w formie zabawy. Gabi od początku zachwyciła się zajęciami i jest tak do tej pory. Z Novakid dzieci po prostu chcą się uczyć – bo nie wiedzą, że to robią ;). Co ważne, za swoją pracę dziecko nie otrzymuje ocen, a jedynie motywujące gwiazdki – nagrody. Odpada zatem strach przed złą oceną.

 

 

  • Interaktywność i różnorodność

Materiałami dydaktycznymi, które używane są w Novakid, są interaktywne prezentacje – kolorowe, różnorodne i bardzo ciekawe. Są fantastycznym mostem między anglojęzycznym nauczycielem a polskojęzycznym dzieckiem.

  • Zero dojazdów

To jest strzał w dziesiątkę! Nie marnujemy czasu na dojazdy, nie spalamy paliwa i nie musimy dopasowywać planu dnia do zajęć języka angielskiego. Zajęcia online to wielkie odciążenie dla rodzica. Już nie wzdychamy: „O nie, dziś środa, angielski!” ;).

 

 

  • Środowisko cyfrowe

Dzieciaki lubią wszystko, co online – o tym doskonale wszyscy wiemy. Ale jest więcej plusów niż tylko zadowolenie samego zainteresowanego. Dzięki temu, że nauka odbywa się w środowisku cyfrowym, angielski z native speakerem dla dzieci dla dzieci online może odbyć się np. wtedy, gdy dziecko jest przeziębione i chodzi do szkoły (ale już czuje się całkiem ok). Albo kiedy ma ospę czy po prostu musi gdzieś wyjechać z rodzicami.

I tutaj muszę wspomnieć o jeszcze jednej korzyści. Gdyby zdarzyło się, że z jakiegoś powodu dziecko nie może uczestniczyć w lekcji, nie ma najmniejszego problemu! Novakid ma elastyczną politykę anulowania i zmiany harmonogramu, więc ustalony plan można zmieniać (odpowiednio wcześnie) tak by najlepiej dopasowywać na bieżąco do przecież jakże dynamicznego stylu życia naszych dzieci 🙂 .

 

 

  • Dostęp do materiałów i wgląd w postępy

Novakid pozwala rodzicom kontrolować postępy dziecka – po każdej lekcji na platformie pojawia się plik z przerobionymi materiałami oraz komentarz nauczyciela. Można zatem wrócić do tego, z czym malec sobie nie poradził i przerobić to jeszcze raz. To powoduje naprawdę szybki progres i nauka angielskiego dla dzieci z Novakid.

  • Pokonanie bariery językowej

Jak wspomniałam, obawiałam się, że konieczność wchodzenia w interakcję z anglojęzycznym nauczycielem będzie dla dziecka problemem. Okazało się zupełnie inaczej! Gabi bardzo szybko pokonała skrępowanie i – ku naszemu zdziwieniu, zaczęła po prostu dogadywać się z native speakerem. Fantastycznie się to obserwuje!

 

 

Novakid – czy są jakieś minusiki?

Obiecaliśmy Wam recenzję bez ściemy, a zatem musimy wspomnieć o czymś co jeszcze byśmy poprawili w Novakid. Pierwsza rzecz to brak gramatyki. Choć myślę, że to zamierzone i z jednej strony to dobrze, że ta część jest pomijana – wszak chodzi o to, że dziecko zaczęło mówić po angielsku, obcować z „żywym” językiem. Specjaliści od lat podkreślają, że jest to absolutnie najważniejsze.

 

 

Z drugiej – kiedyś nad tą gramatyką będzie trzeba popracować. Pewnie zrobimy to później, w ramach językowych szlifów, czyli gdy Gabi skończy 12 lat i nie będzie już korzystać z Novakid. Natomiast to nie oznacza, że zrezygnuje z zajęć online, bo Novakid oferuje również lekcje mówienia dla starszych dzieci. A więc po 12 roku życia dzieci nadal mogą brać udział w kursach mówionego języka angielskiego – programy Time2Talk i Virtual Explorer to propozycja dla starszych dzieci i na wyższym poziomie językowym. Natomiast nasza rodzinna przygoda z Novakid wcale się nie skończy, bo jeszcze Kornel i Misia!

 

 

Jak zacząć korzystać z Novakid?

Jeśli pragniesz, żeby Twoje dziecko zaczęło mówić po angielsku, a do tego z chęcią zrezygnujesz z wożenia go do tradycyjnej szkoły językowej – zapisz je na darmową (pełną) lekcję w Novakid. Jeśli Ci się nie spodoba, to nie zapisujesz dziecka na kurs… i tyle :). Jestem jednak pewna, że tak się nie stanie – Novakid jest bowiem skuteczne, wygodne, a do tego gwarantuje dzieciom doskonałą zabawę. Sprawdźcie sami na Novakid.pl.

 

 

Novakid RABAT!

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z Novakid – skorzystaj z naszego kodu rabatowego! Wystawczy wejść na stronę www.NOVAKID.pl i wpisać kod rabatowy:

OCZEKUJAC20

Kod uprawnia do zniżki 20% na lekcje przez okres 1 miesiąca!

 

Warto skorzystać z takiej promocji w Novakid i sprawdzić wszystkie zalety takiej nauki języka angielskiego. Przyjemności!

 

 

Partnerem wpisu jest NOVAKID. Reklama.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.