Ubranie ciążowe

I stało się: nie mam wcięcia w talii! Wczoraj to zauważyłam! To pewnie przez te Święta. Najadłam się i teraz mam: brzuch, jakbym była w 6 miesiącu ciąży! 😉
Więc jeśli ktoś wcześniej mi nie wierzył “na słowo”, że jestem w ciąży to teraz w końcu widać.

Na szczęście już wcześniej przygotowałam się do tego momentu i zakupiłam bieliznę i parę ubrań trochę większych do noszenia. Niektóre dziewczyny chodzą w ubraniach swoich mężczyzn. Ja jeszcze nie próbowałam i szczerze mówiąc wolę kupić sobie jakąś ładną rzecz w tym szczególnym czasie niż chodzić w większych męskich koszulkach. Najchętniej chodziłabym tylko w sukienkach, ale aktualne pogoda jeszcze na to nie pozwala.
W ciąży chcę czuć się modnie, ale przede wszystkim komfortowo.

Oto 5 porad, o których powinnaś wiedzieć kupując coś do ubrania

# Ubranie powinno być luźne, przewiewne i nigdzie nie ściskać. Trzeba myśleć przyszłościowo. Jeśli teraz coś jest luźne to za parę tygodni będzie w sam raz.

# Najlepsze są ubrania elastyczne. Brzuch cały czas rośnie a pod koniec ciąży możesz mieć problem z opuchniętymi częściami ciała.

# Często nogi są najgrubsze. Pamiętaj o tym kupując spodnie. Najlepiej kupić szerokie a nie obcisłe spodnie.

# Ciało w ciąży jest szczególnie podatne na podrażnienia. Pamiętaj, by kupować eko-ubrania.

# Jeśli chcesz uniknąć ubrania, które jest bardzo chemiczne najlepiej kupować w second hand lub jak kto woli w lumpeksie. Można przy tym oszczędzić.

 

Pamiętaj, by w ciąży wyglądać i czuć się, jak Kobieta. A nie jak “przechowywalnia” dla Maleństwa. Dla każdej z nas to okres szczególny. Możemy być dowodem na to, że mimo ciąży dobrze i ładnie wyglądamy.

Komentarze