Poprad AquaCity Słowacja

Z cyklu: Podróże Kobiety w ciąży.

Będąc w Szczawnicy na majówce, jeden dzień został przeznaczony na Poprad i wielkie kąpanie w Aquapark AquaCity. Pierwszy raz byłam w Słowacji i raczej tak szybko tam nie wrócę. W okolicy, gdzie byłam wszystko wyglądało, jakby czas zatrzymał się tam 20 lat temu. Ludzie inni, miasta inne. Prawdopodobnie mój szok był zwiększony faktem, że jeszcze parę dni temu byłam w Dortmundzie, gdzie wszystko jest czyste i widać niemiecki porządek. W Słowacji tego nie widziałam. Było dziwnie, inaczej i nic nie zachęcało, aby zjechać z trasy i zobaczyć coś więcej.

Za to spędziłam uroczy dzień w Aquapark AquaCity Poprad za 29 euro. Zabawa trwała od 12:00 do 21:00. W tym czasie skorzystałam z:

  1. basenów na świeżym powietrzu, które wypełnione są krystalicznie czystą wodą termalną. Mój ulubiony basen miał temp. wody 34-38 st.C.
  2. witalnego świata, do dyspozycji były sauny aromatyczne, inhalacje, caldarium i tepidarium, droga wodna z ciepłą i zimną wodą, solarium (nie korzystałam), jacuzzi, jaskinia śnieżna i ocean lodowy,
  3. o godzinie 20:30 rozpoczął się świetny Laser Show z muzyką na wodzie. Ścieżka dźwiękowa oczywiście z filmu Piraci z Karaibów, co świetnie wpasowało się w cały klimat.

Źródło geotermalne w AquaCity Poprad na głębokości 1300 m pod powierzchnią ukrywało się ponad 15000 lat, aby dostarczyć nam najczystszą wodę termalną zawierającą ponad 20 minerałów. Na podstawie składu mineralnego bogatego w wapń, magnez, sód i dwutlenek węgla, termalną wodę naturalną w AquaCity Poprad można określić jako wodę o działaniu leczniczym. Dzięki temperaturze wody powyżej 42° C zaliczana jest do grupy gorących wód. Wykorzystanie ciepła możliwe jest przy zewnętrznej balneoterapii, a wskazania do stosowania terapeutycznego oparte są na fizjologicznym działaniu ciepła :

– wpływa na skórę i przekrwienie skóry
– ma pozytywny wpływ na układ krążenia
– wpływa na metabolizm
– wpływa na mechanizmy regulacyjne
– bodźce termiczne wpływają na układ nerwowy i mięśniowy.

Było bosko. A niżej Kobieta na początku 7 miesiąca ciąży.

AquacityPoprad6

poprad

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.