Lubisz być wprowadzana/y w błąd?

Jestem osobą, która musi wszystko sama sprawdzić. Nie chodzi o to, że nie wierzę ludziom, ale jak mam pewność, że sprawy wyglądają inaczej niż ktoś mi to przedstawia to szukam, pytam i najczęściej znajduję to, czego miało nie być a jest.


Lubię włoskie jedzenie. Mój Mąż nawet dał się poderwać na sformułowanie “mentalna włoszka” 😉 bo na punkcie makaronów, pizzy, amaretto, tiramisu i włoskich przysmaków mam hopla i mogłabym to, co włoskie jeść przez cały tydzień, a może nawet przez rok.


Rano w DDTVN widziałam TE PRZEPISY. W szczególności ślinka poleciała mi na Świderki z suszonymi pomidorkami i rukolą. Na końcu przepis dla tych, którzy tak, jak ja kochają suszone pomidory.


Idąc do Biedronki na zakupy wiedziałam, że suszone pomidory w słoiku tam kupię i tylko dlatego, że nie miałam czasu sama ich poszukać, spytałam ekspedientkę, gdzie je znajdę. Miła panienka powiedziała, że zaraz mnie tam zaprowadzi i zaprowadziła… do pomidorów w puszce. Stojąc z nią przed regałem powtórzyłam, że szukam pomidorów suszonych w słoiku a nie w puszce. Usłyszałam odpowiedź, że tylko takie są i innych nie ma.


Nie powiem, że mnie to nie ruszyło. Zmartwiłam się bardzo. Mój plan na dzisiejszy obiad legł w gruzach, bo nie miałam czasu jeździć po mieście w poszukiwaniu odpowiednich pomidorów a obrane w puszce mają się nijak do suszonych.


Poddałam się i poszłam w kierunku kasy, po drodze mijając metalowe kosze ze słoikami a tam słoiki z suszonymi pomidorami! Moja radość była bezgraniczna! Ale zarazem zrodziła się we mnie złość: bo jak można kogoś wprowadzać w błąd mówiąc nieprawdę? Czy to takie trudne przyznać się do niewiedzy? Albo poprosić kogoś o pomoc? Nie wiem. Dziwna sytuacja. A ja najchętniej podeszłabym do panienki ze słoikiem w ręce i pokazałabym jej, że jednak pomidory się znalazły. Niestety nie miałam czasu, bo dziecko w domu czekało na mamę a mąż na obiad.


Jaki z tego morał? Nie wierz innym, ale licz tylko na siebie i sprawdzaj to, co usłyszysz od innych. Niektórzy celowo (lub nieświadomie, chociaż pracując w Biedronce każdy powinien znać asortyment) chcą wprowadzić Ciebie w błąd. Tylko od Ciebie zależy czy im na to pozwolisz.

Do takich przemyśleń dziś natchnęła mnie sytuacja z banalnym słoikiem, ale o ile częściej w życiu spotykam ludzi, którzy nie mając czystych intencji posługują się nieprawdą lub półprawdą. I  nie chodzi wówczas o słoik po czydwajściadziewieńć, ale o rzeczy istotne.

A niżej obiecany przepis. Smacznego!


Świderki z suszonymi pomidorkami i rukolą Składniki:
makaron świderki
100 g suszonych pomidorów z zalewy
200 g śmietanki
100 g rukoli
50 g parmezanu
3 łyżki oliwy z oliwek
2 ząbki czosnku
sól
pieprz

Przygotowanie:
Na oliwie z oliwek podsmażamy chwilkę czosnek, dodajemy suszone pomidory i śmietankę. Dodajemy sól i pieprz do smaku. Po chwili wrzucamy makaron, odrobinę wrzątku z gotowania. Całość mieszamy, zdejmujemy z gazu i dodajemy poszatkowaną rukolę. Posypujemy startym parmezanem.
Źródło: www.dziendobry.tvn.pl

Komentarze