Rowerek dla roczniaka – czy to dobry pomysł na prezent? 18 miesięcy Michaliny

Jeździk PUKY Pukylino dla dziecka

Dokładnie dziś mija półtora roku od kiedy Miszel jest z nami. 18 miesięcy temu Michalinka została naszym małym domowym słoneczkiem, a teraz jest słoneczkiem, które pędzi na różowej chmurce z wiatrem we włosach!

 

Do drugiego dziecka ma się inne podejście niż do pierwszego. Na pierwsze mocno dmucha się i chucha, drugie trzeba jakoś ogarnąć 😉 A w ostatnim miesiącu mamy nową „pomoc” do ogarniania dziecka, które jest coraz bardziej ruchliwe i chce być również mobilne! O czym mowa? Dowiecie się za moment

 

 

Spis treści

MAŁA STATYSTYKA

Rozmiar ubrań: 80-86

Waga: około 15 kg

Wzrost: około 85 cm

Misia ma łącznie 16 zębów.

Pieluszki: Pampers Pants rozmiar 4

Karmienie piersią: rano, po południu, wieczorem po kąpielce, w nocy około 24:00. Karmimy się już 18 miesięcy i od paru miesięcy tylko prawa pierś ma laktację

Rozmiar buta: 19 i nosimy już zimowe Buty Bartek. Właśnie trwa zimowa wyprzedaż u Bartka, więc warto tam zajrzeć 😉

 

 

 

NOWE UMIEJĘTNOŚCI

Misia samodzielnie staje na nóżki i utrzymuje równowagę przez parę sekund.

Kiwa palcem wskazującym „oj oj”.

Mówi „ała” kiedy coś ją zaboli.

Sama trzyma widelec albo łyżeczkę i samodzielnie je.

Pije wodę w wannie.

Wchodzi samodzielnie po schodach.

 

 

JEŹDZIK PUKY PUKYLINO

Gabi swój pierwszy jeździk dostała stosunkowo późno. Miała już ponad dwa latka – a może nawet dwa i pół, gdy kupiliśmy jej pomarańczowy motorek. Sami zupełnie nie wpdliśmy na to, że Gabi może już chcieć poruszać się na jakimś jeździku. Przypadkowo spotkaliśmy chłopca, który taki właśnie motorek miał. Gabi, gdy zobaczyła super pojazd, wsiadła na niego i nie chciała zejść! Następnego dnia po wielkich poszukiwaniach, Gabi została dumną właścicielką motorka, z którym nie rozstaje się od prawie 3 lat. Z pewnością widzieliście go już nie raz tutaj lub na naszym Instagramie.

Misia, która jeszcze samodzielnie nie chodzi, od pewnego czasu za wszelką cenę chce być tam, gdzie Gabi, być bliżej niej i robić to, co starsza siostra. Zresztą świat w tym wieku z pozycji czworaków jest niesamowicie nudny… Ale będąc pionowo na rowerku – to jest coś! Można wszędzie się przemieszczać, podjechać, gdzie się chce, zobaczyć wszystko z bliska – IDEALNIE!

Kuba kupił rowerek Michalince dokładnie po jej 17 miesiącu. Początkowo myśleliśmy, że będzie na niego jeszcze za mała, ale oswajanie się z nową zabawką trwało godzinę, nauka płynnego jeżdżenia jeden dzień, a teraz Mała śmigała po całym Hotelu Ossa jakby robiła to od zawsze!

 

 

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Być może myślicie już o prezencie pod choinkę dla roczniaka albo dla dziecka, które skończyło półtora roku. Jeśli zastanawiacie się czy rowerek to dobry prezent dla małego dziecka to ja odpowiadam: TAK! Z pewnością sami będziecie zaskoczeni, jak szybko dziecko nauczy się jeździć na jeździku i ile radości mu to sprawi.

 

Niżej zostawiam Wam linki do PUKY Pukylino w różnych kolorach. Na CENEO znajdziecie najtańszą ofertę na ten wyjątkowy prezent dla dziecka

 

różowy Jeździk Pukylino cena 199 zł TUTAJ

czerwony Jeździk Pukylino cena 199 zł  TUTAJ

zielony Jeździk Pukylino cena 199 zł TUTAJ

szary Jeździk Pukylino cena 199 zł TUTAJ

 

 

A oto kilka opinii na temat rowerka Puky Pukylino

 

U nas sprawdził się jako pierwszy rowek dla Syna. Śmigał na nim już od 13 m.ż. obecnie ma 21 m. I nadal to jego ulubiony jeździk. Polecam

 

Super jeździk już dla rocznego smyka, ułatwia naukę chodzenia, uczy równowagi. Polecam

 

Dokładnie wykonany, estetyczny, lekki.

 

Genialny rowerek dla młodego człowieka, który koniecznie chce gonić za starszym bratem. Dość stabilny, lekki i zwrotny.

 

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie rowerka Puky Pukylino to śmiało piszcie – na wszystko odpowiem! I podajcie ten artykuł dalej – być może ktoś nie wie, co kupić dziecku na Mikołaja lub na Gwiazdkę? Ten prezent z pewnością będzie trafiony i maleństwu posłuży przez wiele miesięcy!

 

A jeśli macie już rowerek dla dziecka to TUTAJ znajdziecie zabawkowe inspiracje na prezent pod choinkę takie, jak np. klocki, stolik, pchacz itd. 😉

 

Jeśli ktoś ma młodsze dziecko i jest zainteresowany wcześniejszymi miesiącami od 2 do 17 miesiąca wystarczy kliknąć

Nasze Miesiące Miszel

A tutaj znajdziecie podsumowanie miesięcy Gabi od 1 do 18 miesiąca

Nasze Miesiące Gabi

 

 

Dajcie znać jakie nowe umiejętności mają Wasze maleństwa i czy mają już swój ulubiony pojazd? Miszel ma rowerek od 18 miesiąca życia, ale to podobno i tak bardzo późno! Uściski!

 


Misia ma już ponad 22 miesiące, a my od 2 miesięcy używamy jeździka PUKY

Wutsch cena 249 zł możecie go zobaczyć TUTAJ

Jeździk jest odpowiedni dla dzieci, które ukończyły 18 miesięcy i mają ponad 80 cm wzrostu.

Jeździk Wutsch to idealny wstępny do etapu przed rowerkiem biegowym. Waga jeździka jest bardzo lekka – to zaledwie 2,8 kg.

Jeździk posiada: bezpieczne uchwyty dostosowane do małych rączek dziecka, ma ciche koła, bardzo wytrzymałe malowanie proszkowe jeździka, ma ergonomicznie ukształtowany fotelik z rączką do noszenia rowerka oraz kiwającą się przednią oś. Mamy kolor czerwony.

 

A dla dzieci 18 miesięcy + świetną opcją będzie też

Jeździk rowerek PUKY Pukymoto niebieski cena 269 zł TUTAJ

 

 

Podsumowując: małym jeździkiem PUKY PUKYlino mogą jeździć dzieci, które ukończyły roczek i mają 75 cm wzrostu. Jest on odpowiednio dostosowany jako pierwszy pojazd dla roczniaka. Natomiast starsze dzieci, które ukończyły półtora roku i mają 80 cm wzrostu super będą jeździć jeździkiem PUKY Wutsch.

My jesteśmy z jednego i drugiego bardzo zadowoleni! Misia też! Jeździ nimi zarówno w domu, jak i na spacerze.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.