Poparzenie słoneczne

Pozostajemy w temacie słońca i kremów do opalania, ale dziś będzie o drugiej stronie: czyli co zrobić, kiedy jest już za późno by użyć kremu z filtrem a skóra jest poparzona od słońca.

Jako, że pracuję nad morzem obserwuję od około tygodnia jak zachowują się ludzie na plaży.  Dziś przechadzałam się brzegiem morza około 3 godzin. Było mniej więcej 13 stopni. Wiał wiatr, świeciło słońce. Szczerze? Kurtka zimowa z polarem naprawdę jest wskazana przy takiej aurze. Obserwując ludzi na plaży mogę śmiało stwierdzić, że to era morsów 😉

Co drugi to bez koszulki sobie chadza. Są i tacy co w stroju kąpielowym – tak i owszem 🙂 Niestety niektórzy (a może większość) zapominają o tym, że takie majowe słońce również może się dać we znaki.
Z tego też powodu, świetnie w Aptece sprzedają się leki na poparzenia.

No właśnie, POPARZENIE SŁONECZNE!

Początek wiosny jest najgorszym momentem dla naszej skóry. 
Ważne jest abyśmy ją chronili właściwie. O tym pisałam tydzień wcześniej – możecie przeczytać o tym klikając we wpis Krem z filtrem na lato dla dziecka …ale wiadomo jak jest i jak często wystawiamy się na piękne słońce bez ochrony właściwej.

A co zrobić jeśli już się sparzysz? Oto, czego możesz użyć “na szybko”. Zapewne masz w swoim lekowym arsenale maści: Alantan, Bepanthen. 

Zawarte w nim składniki Allantoina, D-enthanol świetnie sobie poradzą z poparzeniem.

Znana wszystkim pianka Panthenol, również jest świetnym lekiem na poparzenie. Jej minusem jest konsystencja, którą zapewne ciężko aplikować małemu dziecku – najczęściej pianka po minucie zostaje nie w tym miejscu, w którym powinna.

Dostępny jest też w Aptekach krem z panthenolem: ZIAJA KREM ŁAGODZĄCY 10% PANTENOL .
Posiada wysoką skuteczność łagodzenia podrażnień:

  • skóry narażonej na wysychanie i pękanie,
  • powstałych przy odparzeniach,
  • przy otarciach naskórka,
  • po nadmiernej ekspozycji na promienie UV.

Mam nadzieję, że nie macie jeszcze tego problemu. Wiadomo, najlepiej chronić ciało przed słońcem i stosować kremy na opalanie przed wyjściem z domu. 

Jeśli tego nie zrobimy notatka powyżej jak najbardziej się nada.

Życzę wszystkim słonecznych dni w maju! I pamiętajcie: chrońcie swoje piękne ciała przed słońcem!

Pozdrawiam słonecznie.
Natalia
Pani z Apteki 🙂

Jeśli macie jakieś pytania a nie chcecie zadać na forum, piszcie na mojego maila: paniZapteki@gmail.com

Natalia jest farmaceutą z czteroletnim stażem i przedstawia nam  nowości z aptecznej półki.