Blog parentingowy pisany zarówno przez mamę i tatę. Prawdziwy parenting i lifestyle z dzieckiem. Początkowo ciążowy, teraz rodzinny.

Tran dla małego dziecka

Gabi od wczoraj pije tran. Zalecenie pediatry: pić tran od września do marca.

Pediatra zalecił Moeller`s Baby, co mnie bardzo ucieszyło, ponieważ już wcześniej go piłam.

W okresie zimowym organizowałam Konkurs Moellers na Blogu. Przy okazji dowiedziałam się, że:

  • ojczyzną tranu jest Norwegia,
  • tran jest dobry na odchudzanie,
  • niedobór witaminy D może powodować depresję.

Już wtedy wiedziałam, że będę podawać Gabi tran, ale zdawałam sobie sprawę, że może to nie być łatwe zadanie – lub zupełnie niewykonalne. Koleżanki (mamy starszych dzieci) mówiły, że ich pociechy nie lubią pić tranu, ze względu na smak. Wcale mnie to nie dziwi: kto lubi pić olej? Jednak postanowiłam, że Gabi będzie piła tran normalnie bez zabawy, z łyżeczki i tak też się stało. Wczoraj i dzisiaj bardzo ładnie połykała tran, klepała się po brzuszku i mówiła “Mmmmm” i chciała jeszcze! Kiedy podałam jedną łyżeczkę tranu i schowałam buteleczkę do lodówki dziecko nie było zadowolone (czyt. zaczęło płakać i prosić o więcej)

W jaki sposób dokonałam takiego cudu? Otóż to bardzo proste.
Przed podaniem Gabi łyżeczki z tranem, najpierw postawiłam buteleczkę koło dziecka, obok dwie łyżeczki (dla mnie i dla niej), następnie powiedziałam, że teraz mama wypije tran (tak też zrobiłam), powiedziałam, że jest pyszny i uśmiechnęłam się. Następnie nalałam tran na nową łyżeczkę i podałam Gabi. Oto cała tajemnica.

Mam nadzieję, że jutro, pojutrze i do końca zimy nasz wieczorny rytuał będzie wyglądał zawsze tak samo: Gabi będzie z przyjemnością i chęcią piła tran.

Dla zainteresowanych tematem: kupiłam tran normalny, nie cytrynowy, o smaku naturalnym. Taki jak na pierwszym zdjęciu. Cena: 38 zł.
Pomyślałam, że jak ma się udać, to po co kupować cytrynowy? Gabi lubi nowe smaki. Zresztą cytrynę też uwielbia 😉

Na stronie www.mollers.pl znalazłam informację, że teraz tran Mollers Baby można kupić z łyżeczką w prezencie. Gabi pije tran z normalnej metalowej.


Tran Mollers Baby mogą pić:

  • niemowlęta od 6 miesiąca życia,
  • dzieci do 3 roku życia,
  • kobiety w ciąży,
  • kobiety karmiące piersią – ja piłam i polecam w tym szczególnym czasie 🙂

Otwarty tran może stać w lodówce 3 miesiące. Dlatego najlepiej pić go razem z dzieckiem, bo maleństwo samo może nie wypić całego tranu w tym czasie.

Komentarze