TOP TEN 2014! Czyli dziesięć najchętniej czytanych przez Was tekstów na blogu!

Dziś wpis w charakterze: małe podsumowanie wielkich tematów, czyli to o czym czytaliście najchętniej w 2014 roku u nas na blogu!

Oczywiście są to wpisy tylko te, które powstały też w tym roku, jeszcze bieżącym, bo mamy na blogu też kilka takich evergreenów, które mimo iż powstały w 2012 lub 2013 to każdego roku są na szczytach czytalności. Jednk dziś nie o nich – te zostały pominięte w tym TOP TEN. Zapraszamy więc na szybki przegląd tego co w 2014 najlepsze! A więc creme de  la creme!

Do każdego tekstu przejdziecie klikając w niebieski tytuł lub zdjęcie! 🙂


 

#1 CO ROBI GABI, KIEDY MY UŻYWAMY ŻYCIA NOCĄ

To miała być zwykła relacja z pobytu naszego wakacyjnego w świetnym iejscu nad polskim morzem… A zrodziła wiele pytań! 🙂 Np. o to GDZIE JEST GABI?! I czy RODZICE MOGĄ?

001hotel-senator-1024x766


 

#2 WYKŁAD MOTYWACYJNY ŁUKASZA, CZYLI JAK PIĆ SZAMPANA U VERSACE

Hmm, czyżby rok 2014 rokiem przypadków na blogu? Bo to z kolei miała być zwykła recenzja jednej z wielu aktywności, w której uczestniczyliśmy w mijającym roku – do której ja z resztą (jak przeczytacie we wpisie) podchodziłem bardzo sceptycznie. A okazało się, że miała ona ogromny wpływ na Łukasza, na nas… A co ciekawsze wpływ ten trwa nadal i może mocno odbić się na kształcie 2015 roku! Oby! A Wy przeczytajcie ten skromny wstęp do niesamowitej historii życia Łukasza Jakóbiaka!

005lukasz-jakobiak-wyklad


 

#3 NIE SĄDŹCIE, ABYŚCIE NIE BYLI SĄDZENI

Tu przypadek, a nawet splot nieszczęśliwych przypadków też miał swój udział. Nie w tekście ale w wydarzeniach, które stały się jego kanwą. Moja próba racjonalnego wytłumaczenia dramatycznych okoliczności, która mimo iż opowiadana jest w kontekście konkretnych wydarzeń to jest uniwersalna. Bo proszę o empatię i zrozumienie. A tego zawsze za mało.

child-85321_1280


 

#4 CZUJĘ SIĘ ISTOTNIE KUPĄ GÓWNA – COŚ O NIE-RODZICIELSTWIE

Historia prawdziwa. Takie chyba lubicie najbardziej. Jest to też jeden z kilku tekstów w tym roku zauważonych przez Dorotę Zawadzką. Mocny przykład braku jakichkolwiek odruchów rodzicielskich u osób, które… zdecydowały się na dziecko… I je mają. I nie radzą sobie. I niszczą człowieka. Dla czytelników, którzy mogą dużo unieść. Chyba, że lubisz popłakać sobie wieczorem…

child-438373_1280 (1)


 

#5 NIE ZAPOMNIAŁAM O SWOIM DZIECKU, ALE JESTEM TEŻ KOBIETĄ

Bardzo, bardzo, bardzo ważny tekst dedykowany każdej mamie i przyszłej mamie! Będąc mamą pamiętaj, że pozostajesz kobietą. Dla siebie. Nie żoną dla męża, nie matką dla dzieci! Jesteś nadal kobietą!

kobieta


 

 #6 NIE WIESZ NIC O UTONIĘCIU SWOJEGO DZIECKA

Ten tekst z kolei został zauważony i doceniony przez PZU! A to tylko moje przemyślenia, obserwacje i kilka informacji, na które wpadłem przez kilka lat, zebrane w jedno miejsce. Tylko. Ale to tylko, może Tobie i Twojemu dziecku uratować życie! Możesz przeczytać od razu, albo zostawić sobie na czas przed wakacjami nad morzem.

children-421467_1280


 

#7  ZASTANÓW SIĘ, CZY NIE WYCHOWUJESZ ZASTRASZONEGO DZIECKA-CZŁOWIEKA KONFORMISTY. BO PEWNIE WYCHOWUJESZ… A JA NIE!

O wychowaniu i znów historia prawdziwa w tle. Mówiłem, że takie lubicie najbardziej? 🙂 Okazuje się też, że na tyle merytorycznie i uniwersalnie, że ten tekst stał się kolejnym poddanym pod dyskusję u Doroty Zawadzkiej a i sama pani psycholog dała do niego konkretny komentarz. Tekst jest o tym jak sami nasze dzieci wciskamy w szarą masę społeczeństwa, zabijając ich osobowość i wiarę w siebie…

pencils-447480_1280


 

#8 ILE MOŻE CHODZIĆ DWULATEK PODCZAS SPACERU

Co za pytanie – przecież wiadomo, że tyle, żeby poszedł wte i wewte! 🙂 Czyli, żeby wrócił do domu. Ale okazuje się, że to nie takie proste! I są nawet zasadnicze różnice zdań, które zaznaczają się między pokoleniowo. A więc coś z serii: czy babcia wie lepiej? Te rozważania doprowadziły do niezłych niesnasek u nas w rodzinie! A z tego co pamiętam to i tu w próbach znalezienia odpowiedzi wzięła udział Zawadzka! 🙂

stroller-502934_1280


 

#9 BAJKA DLA DZIECKA SZKODZI DZIECKU

Nie mamy w domu telewizora. Od trzech lat. Ale nie ustrzega nas to przed problemem bajek i nadmiernej chęci do ich oglądania przejawianej przez naszych małoletnich. Nie ma się co dziwić, kiedy ma się z kolei dom obłożony innym sprzętem :). Oczywiście – wszystko jest dla ludzi. O ile stosujemy to z głową i z umiarem. Tak samo jest ze słodyczami dla dzieci i z bajkami! Przeczytajcie co może stać się dziecku, które ogląda, z pozoru idealne dla jego wieku i rozwoju, filmy…

swinka_peppa_tapeta_2


 

#10 PIPA, CIPKA, CZY WAGINA?

Człowiek zada jedno pytanie, opowie jedną swoją historię… A ile się potem dowie z komentarzy! 🙂 Myślałem, że to u nas osiągnięto szczyty kreatywności nazywając czasem pipkę sikorką. A tu się okazuje, że TE miejsca mogą być nawet PIÓRNIKIEM lub… BOŻENĄ!!! Naprawdę ciekawy to wpis. A komentarze jeszcze ciekawsze! Czytajcie, tylko nie pękajcie ze śmiechu!

muszelka

 


 

#11 MODA ZABAWOWA, CZYLI CZY RAJSTOPKI TO STRÓJ SPORTOWY?

I miejsce specjalne! Jedenaste w naszym TOP TEN ;). Tak, tak! RajstopkiGATE też miała miejsce w 2014 roku! Tego nie mogło zabraknąć w podsumowaniu roku! Czy ja tu muszę coś wyjaśniać? Jeśli kto nie w temacie to zapraszam do wpisu! Ostatnio nawet jeden z czołowych portali parentingowych próbował odgrzać temat, ale… nie zażarło – to już nie te emocje, prawda? 🙂

rajtki-3

Komentarze