Jak sprytnie urządzić mały dom dla dużej rodziny?

 

Wraz z Kubą zawsze marzyliśmy o dużej rodzinie i to marzenie na szczęście udało nam się spełnić.

 

W naszym domu jest mnóstwo radości, jest głośno, zawsze jest ktoś do pogadania i do przytulania. Ale jest też całe mnóstwo obowiązków i jeszcze więcej roboty :). Jak wiecie, jesteśmy właśnie w trakcie urządzania naszego „drugiego domu”, czyli domku nad jeziorem.

 

 

Mały domek. Duże wyzwanie

Im częściej tam jesteśmy i im bardziej to miejsce zyskuje kształty gotowe do zamieszkania, to tym bardziej przekonujemy się, że to nie będzie dla nas tylko domek letniskowy, rekreacyjny ale naprawdę drugi dom, taki drugi ośrodek życia. Oczywiście,  nie przeprowadzimy się tam na stałe (szkoła, przedszkole :)). Jednak chcemy by to miejsce spełniało w 100 procentach nasze potrzeby mieszkaniowe. To znaczy by jadąc tam na tydzień czy dwa z dziećmi, byśmy mogli tam normalnie mieszkać. Przypomnę, że jest to 35 m kwadratowych a na co dzień mieszkamy w domu 220 m kwadratowych. A więc niemożliwe? Możliwe! To tylko kwestia doskonałego zagospodarowania przestrzeni.

 

 

Musisz wszystko przemyśleć

By to się udało, niemal każdy szczegół i detal musisz mieć przemyślany na 3 kroki do przodu. I tak np. już przy projektowaniu lub przerabianiu instalacji elektrycznej, czy wodociągowej, musisz wiedzieć gdzie jaki sprzęt postawisz. I najlepiej właśnie jeśli będziesz już wiedzieć a nawet mieć na miejscu dokładnie ten egzemplarz. A więc często sprzęt, który montujesz de facto na końcu musisz mieć kupiony przed płytkami, klejem i fugą :). By potem uniknąć rozczarowań i kosztownych przeróbek.

 

W naszej kuchni domyślnie zaprojektowana była mała lodówka podblatowa.

Coooo??? – taka była nasza reakcja.

Przecież w domu mamy od dawna wysoką lodówkę Samsunga. Wybierałem ją jako największą na rynku jeśli idzie o wymiary wewnątrz a bez zwiększonych gabarytów zewnętrznych! Czyli idealne rozwiązanie na właśnie takie nieduże przestrzenie jak nasz nowy dom :). Od razu w projekcie umieściliśmy tę zmianę i kupiliśmy w RTVeuroAGD oczywiście lodówkę Samsung z tymi samymi zaletami, które ma nasza domowa!

 

 

Dokładnie na ten model:

Lodówka Samsung RB34T672EWW

 

Lodówka dla naszej rodziny

Ma pojemność zwiększoną aż o 16 litrów i to przy wymiarach zewnętrznych bez zmian. Właśnie o tym pisałem i jest to kluczowe! Dalej dwie niezwykle istotne cechy to:

  • oczywiście energooszczędność, bo to jednak drugi dom na cały rok, więc lodówka nie będzie nigdy wyłączana i nieużywana i mamy tu klasę E (czyli dawne A++), więc parametr spełniony!
  • Lodówka będzie pracowała na małej przestrzeni stojąc w aneksie kuchennym saloniku, a więc musi być… tak! Cicha! A 35 dB to absolutnie najniższe rejestry!

 

 

Oczywiście totalny must have to technologia No-Frost. No po prostu to już chyba standard. A poza tym nie po to będziemy jeździć do naszego domku by rozmrażać zaszronioną zamrażarkę, tylko by z tej zamrażarki wyjąc sobie zawsze świeże lody! 🙂 Do tego mamy tu sprytny system chłodzenia All-Around Cooling. A także system Power Cool i Power Freeze (szybsze chłodzenie i mrożenie).

 

 

Jest też piękna, dzięki oświetleniu ledowemu i minimalistycznemu panelowi sterującemu i ma przystępną cenę. Aktualnie jest w promocji!

 

 

Drugi sprzęt, który też mamy w domu, do którego przyzwyczailiśmy się przez lata i bez którego nie wyobrażamy sobie funkcjonowania również w naszym nowym domu, to… suszarka do ubrań. Ale jak myślicie, czy w domku o metrażu 35 m kwadratowych, w którym domyślnie zaprojektowano małą lodówkę podblatową jest przewidziane miejsce na suszarkę? 😀 No oczywiście, że nie. Szczerze to nawet pralkę trzeba wstawiać na słowo honoru. Oczywiście jeśli chce się pralkę pełnowymiarową. I o tym też trzeba pomyśleć wcześniej i szukać pralek o mniejszej głębokości – tych w okolicach 40-45 cm. Czy zatem zrezygnowaliśmy z kaprysu jakim jest suszarka? No oczywiście. Że nie! 😀 Na euro.com.pl bez problemu znalazłem pralko-suszarkę o odpowiednich wymiarach! Oczywiście też Samsunga! Zobaczcie, wszystko jest możliwe!

 

Pralko-suszarka do zadań specjalnych

Zdradzę Wam sekret, że dzięki takiej  (pralko-suszarkę Samsung WD8NK52E0AW Ecobbubble) pralko suszarce albo nie trzeba prasować albo jest ono dużo szybsze i łatwiejsze, no więc będąc z dziećmi w domku nad jeziorem chcielibyśmy jeszcze stać z żelazkiem? 🙂

 

 

To pralko-suszarka, która najpierw czyści nasze ubrania, a potem je suszy. Dzięki suszeniu są mięciutkie i wygładzone (takie „wydmuchane”), więc nie ma potrzeby ich prasowania. Oczywiście pod warunkiem, że wyjmuje się je od razu pod suszeniu – dlatego bardzo tego pilnuję ;).

 

 

I teraz uwaga, takie nieduże urządzenie w którym mam de facto dwa, nadal zachowuje pojemność 8 kg prania! A rozkręca się do 1200 obrotów na minutę w wirowaniu! Ma też absolutnie fantastyczne opinie i bardzo długą gwarancję. Nie mogło być innego wyboru!

 

 

Wygodne rozwiązania na trudne czasy

Mamy teraz trudne czasu. Inflacja i rosnące raty kredytów sprawiają, że wielu z nas dwa razy ogląda każdą złotówkę przed jej wydaniem. Odczuwamy to na sobie, mając naprawdę mnóstwo wydatków bieżących, następnie tych związanych z wykończeniem domku, trudno byłoby wybiegać do przodu z planami zakupu sprzętu, który jak wspomniałem do użytku wchodzi jako ostatni. W takiej sytuacji zakup nowego sprzętu może wydawać się nieracjonalny – ale wcale tak być nie musi. Zarówno opisaną wyżej lodówkę, jak i pralko-suszarkę i tysiące innych produktów możecie kupić w ramach akcji „Technologiczny BTS”, czyli w naprawdę bardzo korzystnych cenach.

 

Spójrzcie tylko sami! Kliknij w poniższy obrazek.

 

 

 

Jesienny Black Week trwa

To jednak nie wszystko. Ogrom produktów możecie kupić w systemie ratalnym, a dodatkowo właśnie trwa Jesienny Black Week w RTVeuroAGD a tam MEGA okazje na wybrane produkty! Dlatego RTVeuroAGD zachęca:

 

WYŚLIJ RATY NA WAKACJE
I NIE PŁAĆ AŻ DO CZERWCA 2023!

RRSO 0%

 

Raty aktualnie są 0% (RRSO 0%). To wciąż nie koniec! Kupując sprzęt na raty, zaczynacie spłacać je dopiero od czerwca 2023 roku.

 

 

Wniosą i ustawią sprzęt za Ciebie

Jeśli jesteśmy w temacie pralko-suszarki to można zlecić w RTVeuroAGD następującą usługę: Wniesienie urządzenia do mieszkania/domu. Usługa wykonywana przez doświadczonych Techników serwisu EURO polegająca na:

  • wniesieniu urządzenia do mieszkania/domu Klienta,
  • rozpakowaniu urządzenia,
  • ustawieniu we wskazanym miejscu (nie dotyczy postawienia na innym urządzeniu),
  • wyniesieniu opakowania.

Jak przygotować się do wykonania usługi:

  • przygotuj swobodne przejście do miejsca ustawienia urządzenia.

 

Można też zamówić dostawę zamówienia z darmowym transportem! Szczegóły tej usługi znajdziesz tutaj: DARMOWY TRANSPORT.

 

 

Oferta RTVeuroAGD jest naprawdę bardzo kusząca. Warto z niej skorzystać i zainwestować w sprzęty, które pozwolą Wam zaoszczędzić trochę czasu. Te chwile, spędzone z naszymi bliskimi, są naprawdę tego warte.

 

 

Partnerem publikacji jest marka RTVeuroAGD

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.