Mistrzowie Klimatu. Challenge w wydaniu Gabi, Misi i Kornela

 

Czy „challenge”, czyli tak modne wśród dzieci wyzwania, mogą być przyczyną nie niepokoju, a ogromnej dumy rodziców? Okazuje się, że jak najbardziej – przekonaliśmy się o tym w ostatnich tygodniach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co takiego niezwykłego robią Gabi, Misia i nawet mały Kornel, koniecznie czytaj dalej!

 

 

O ekologii słów kilka, czyli jak to u nas było jeszcze kilka tygodni temu

 

Zarówno moim, jak i Kuby mocnym wspomnieniem z dzieciństwa jest rodzicielskie polecenie:

„Zgaś światło, skoro cię tam nie ma! Trzeba oszczędzać prąd”.

Założę się, że i Wy jako dzieci słyszeliście to samo nie raz, nie dwa, a setki, jeśli nie tysiące razy!

Dzisiaj są już żarówki energooszczędne, ale nasze dzieci i tak ciągle słyszą

„Zgaś światło w kuchni”, „Zgaś światło w łazience!”, „Gaście te światła, dzieci!”.

 

 

Co więcej, przypominamy również o oszczędzaniu wody, segregowaniu odpadów oraz zgniataniu butelek – wszystko po to, aby nasze dzieci, wnuki i prawnuki miały szansę żyć w świecie pełnym drzew i w miarę czystego powietrza.

Jednak do tej pory efekty tych starań były… hm, przeciętne ?. Dzieciaki niby pamiętały, ale nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, jakim jest zmiana klimatu, nie były w pełni zmotywowane. Aż do pewnego momentu!

 

 

Dlaczego challenge naszych dzieci jest dla nas powodem do dumy?

 

Już od kilku tygodni nie powiedzieliśmy żadnego „Zgaś światło”. Regularnie słyszymy zgniatanie butelek. I nawet odpady trafią tam, gdzie trzeba (w większości przypadków ?). Zapytacie – jak to możliwe? Otóż, drodzy, wszystko dzięki pewnemu wyzwaniu oraz telewizji Cartoon Network.

 

Od czerwca br. telewizja Cartoon Network promuje cudowną, proekologiczną akcję. To kampania, która nazywa się „Mistrzowie klimatu Cartoon Network” a jej celem jest zaangażowanie dzieci w ekologiczne wyzwania, a tym samym ich edukacja i promowanie dobrych nawyków.

 

 

Kiedy tylko usłyszeliśmy o tym, że bardzo ważną częścią kampanii są różnego rodzaju wyzwania, od razu wiedzieliśmy: nasze dzieci będą zachwycone!

Najpierw, aby wczuć je „w temat”, puściliśmy im kilka filmików edukacyjnych, które – podobnie jak wyzwania, znajdziecie na stronie https://cartoonnetworkclimatechampions.com/pl-pl/

To nie są zwykłe filmy, przy których dzieci się wiercą niespokojnie – szukając ucieczki, albo przy których ziewają ze znudzenia. To świetne filmy, które powodują głośny śmiech, przemycając przy okazji wartościowe treści.

 

Mistrzowie klimatu | Wszystko o oszczędzaniu energii, podróżach i naturze | Cartoon Network

 

Kiedy nasze dzieci wiedziały już o ekologii niemal wszystko, nastał czas na wyzwanie. Zaproponowaliśmy im 14-dniowy challenge opierający się na znanych im zasadach:

  • segregujemy śmieci,
  • zgniatamy butelki,
  • gasimy światła
  • i oczywiście oszczędzamy wodę.

 

Aby nieco ułatwić dzieciakom zadanie, na koszach zrobiliśmy specjalne naklejki z informacjami, co gdzie się wyrzuca, a koło kranów przykleiliśmy taśmą wielki, czerwone wykrzykniki – dla przypomnienia.

Efekt? Nasze dzieci przeszły same siebie, a ich zachowanie (np. długie rozmyślanie nad koszem) przyciągnęło uwagę Kornelka. Teraz nawet nasza mała myszka bierze udział w ekologicznym wyzwaniu (choć czasem specjalnie wrzuca śmieci nie tam, gdzie trzeba, po czym zanosi się ogromnym śmiechem).

 

 

Czy Twoje dziecko może wziąć udział w ekologicznym wyzwaniu? Oczywiście!

 

Nieważne, czy Twoje dziecko słyszało już o telewizji Cartoon Network, czy może jeszcze nie. Bez znaczenia, czy usłyszało już co nieco o ekologii, czy może jeszcze nie doszliście do tego momentu. I tak może wziąć udział w ekologicznym wyzwaniu, podobnie jak ponad 300 TYSIĘCY innych dzieci!

Aby zrobić coś dobrego dla świata, a tym samym dla swojego dziecka, swoich wnuków i prawnuków, koniecznie wraz ze swoją pociechą wejdź na stronę https://cartoonnetworkclimatechampions.com/pl-pl/

 

 

Znajdziesz tam ciekawe, pożyteczne i zabawne filmiki, a także całą masę gotowych wyzwań. Niech Twoje dziecko zadecyduje, czy woli w ich ramach przygotować zdrowy obiad (opcja dla starszaków), zastąpić kąpiel prysznicem (dla wytrwałych), zrobić piękne fotografie przyrody, zrobić ekologiczną zabawkę dla psa lub kota czy może stać się strażnikiem, który będzie pilnował, aby wszyscy domownicy chodzili na zakupy z ekologicznymi torbami.

A może Twoje dziecko woli coś innego? Spokojnie – na pewno znajdzie odpowiedni challenge.

 

 

Małe kroki – wielkie znaczenie

Nasze małe kroki, codzienne podejmowane drobne wysiłki, mają ogromne znaczenie dla środowiska. Dotyczy to także, a może zwłaszcza, naszych jeszcze nieświadomych swojej roli milusińskich.

 

 

#MistrzowieKlimatuCN #CNClimateChampions #wyzwanie #współpraca #materiałsponsorowany

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.