6. urodziny Gabi. Gabrielka, Gabriela – sześciolatka!

 

Sześć lat – ani to „okrągłe” 5, ani jubileuszowe 10. Takie urodziny, niby jak każde inne. Ale nie do końca.

 

maria wolna pasek jakub pasek blog parentingowy oczekujac gabi pasek misia pasek team pasek family

 

Okazuje się, że ten wiek niesie ze sobą ogrom zmian u dziecka. Tylko na przestrzeni kilku tygodni nasza Gabrielka dokonała wielu zmian w swoim życiu. Np. nauczyła się samodzielnie jeździć na rowerze, nauczyła się nurkować, skakać do wody, do końca sezonu opanuje pływanie – widzę to, dokładnie wczoraj pierwszy raz bez problemu pojechała na dużej, dwukołowej hulajnodze. To takie namacalne, fizyczne umiejętności, które w zasadzie i tak są drobiazgiem przy całokształcie, jaki prezentuje nam córka.

 

gabi pasek blog parentingowy oczekujac dla mamy

 

Ta przebijająca się rezolutność, mądrość, taka zawadiackość w tym jak próbuje dyskutować ze światem dorosłych. Pretensje wyrażane wprost, bo „heloł, tata, ile razy mam powtarzać to samo?” – cytat z jubilatki.

 

gabi pasek misia pasek siostry blog parentingowy

 

A przy tym, to przecież cały czas ta sama Gabrielka, ta z szóstego sierpnia 2012 roku, co to o 4:07 przyszła na świat w iście sensacyjnych okolicznościach (o nich TUTAJ w moim wpisie AKCJA). Ta Gabrielka, co jej tak lubię opowiedzieć jak kwiliła w pierwszych godzinach swego jestestwa i jak tata tulił. A teraz „do taty ukochanego tak się odzywasz?!” 🙂 – każdy argument jest dobry, kiedy trzeba tego małego diabła okiełznać.

 

jakub pasek bloger gabi pasek misia pasek w ogrodzie

 

I bardzo kochamy ją właśnie taką, właśnie taką chcemy by była – walcząca o swoje, zaznaczająca swoją obecność, niezależność, by nie wpadała w sztampę i nie pozwoliła sobie narzucić czegokolwiek bo „tak trzeba”, bo „tak wypada”. I choć dziś pewnie sami robimy sobie trochę pod górkę pielęgnując w niej tę niezależność i indywidualizm, to wiemy, że to nasza inwestycja w nią na przyszłość.

 

maria wolna pasek gabi pasek misia pasek rodzinka w ogrodzie

 

Spełnienia marzeń Córeczko – tych dzisiejszych i tych wszystkich, które przyjdą do Ciebie w dalszym życiu.

 

 

gabi pasek

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.